Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Üdv. A mi nap kaptam egy...

Üdv. A mi nap kaptam egy csekket a BKK-tól 24500 Ft-os pótdíj tartozásról. Ez az eset 3 évvel ezelőtt volt. Úgy tudom hogy 1 éven belül el kellett volna évülnie. Kell nekem ezzel foglalkoznom? Vagy nyugodtan dobjam ki.

Figyelt kérdés
A csekken dátum sem volt, hogy mikor történt ez az eset...

2014. szept. 8. 08:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:

Kůrvára nem vagyok Vitézy Dávidka barátja, épp csak egy fizető utas. Én baromira rosszul tolerálom, ha valaki bliccel és még a szolgáltatás színvonala miatt panaszkodik. Mégis, mi a retkes fåszból emeljék a színvonalat, ha az utasok igen nagy része egy fillért nem fizet a szolgáltatás igénybevételéért? Persze, tudom, az adókból. Ergo fizessen az egész ország helyettük... Szép, önzetlen gondolat.


Arról meg igazán nem a BKK tehet, hogy az országban alacsonyak a bérek. Nem akarok itt politizálni, maradjunk hát annyiban, hogy ez jóval magasabb szintű döntések következménye. Ergo tényleg nem a BKK-t és fizető utasait kell szívatni a

blicceléssel, hanem okosan kell voksolni.

2014. szept. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

11-es, a Szalainés példám felett milyen elegánsan elsiklottál. Az úgy látszik nem zavar, hogy te kifizetted a szolgáltatást, és veled együtt több százezer ember, ami azért nem kis összeg, és ezt a pénzt ahelyett, hogy visszaforgatták volna a BKV-ba, inkább jogosulatlanul odaadtak belőle 100 milliót egy igazgatónak végkielégítésként. "A BKV belső vizsgálata szerint végkielégítés jogosulatlanul lett kifizetve, mivel Szalainé már nyugdíjas volt, így a pénz egyáltalán nem járt volna neki." És ki tudja, mennyi nyilvánosságot nem kapott, hasonló ügy van még.

Még mindig a bliccelők zavarnak a legjobban? Akinek nincs jegye, az ne utazzon, így igaz, viszont koránt sem őket kéne okolni a jelenlegi állapotokért. Ok-okozat, a bliccelők az utóbbiba tartoznak. Nem a visszatartó erejű, magas pótdíjakkal fogják visszaszorítani drasztikusan a bliccelést, hanem a bérek európai szintűre emelésével, vagyis a probléma forrásának kezelésével, amiben teljesen egyetértek veled, hogy csak a választókon múlna. De ahhoz normális pártot kellene hatalomra juttatni, és nem bohócokat.

2014. szept. 8. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:

Ajánlom figyelmetekbe a 20/1981. (VI. 19.) MT rendeletet:

"1. § (2) A személyszállítási szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el."

Ez ugyan hatályát vesztette 2013. március 1-én, de mivel az eset még ez előtt történt, tudtommal ezt a jogszabályt kell rá alkalmazni.


Illetve a 213/2012. (VII. 30.) Korm. rendeletet:

"3. § (2) A személyszállítási szerződésekből eredő igények egy év alatt évülnek el."

Ez hatályos 2013. március 1-től.


Ugyan mindkét rendelet csak az autóbuszos és a trolibuszos személyszállításra vonatkozik, de van még egy jogszabály, amely szerint az egyenlőség elve szerint mindenre ki van terjesztve... Ezt most nem találtam, de keresem.

Mindenesetre buszra és trolira biztosan csak 1 év.


Az meg, hogy miért próbálják behajtani? Nyilván azért, mert valaki ilyenkor hirtelen fizet, mert nincs tisztában a jogszabályokkal, mint ahogy az itt válaszoló emberek jelentős része sem.

2014. szept. 9. 02:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

14:50-es hozzászóló!


Ezek szerint, ha beülök a Te kocsidba, és elhasználom a benzint, akkor azzal nem okozok kárt, mondván, hogy van pénzed nyaralásra, kajára, okos telefonra, akkor van bőven, talicskával tolod ki, és szórod, akkor pedig ne rínyáljál?

Sőt a vacsorádat is megehetem rendszeresen?

Itt inkább arról az eszméről van szó, hogy tolvajtól lopni nem bűn, és az állam a legnagyobb tolvaj, mert adót szed, meg járulékot! Így ami az államé azt szabadon lehet lopni, egyrészt a fentiek miatt, másrészt mivel az állam mi vagyunk, akkor az a miénk, és ugye a sajátjáért mégse fizet az ember, ha használja. Nemdebár? Dedebár!

Nem lopom itt senkinek a drága idejét, de egy szomszédos országban mindenki azt mondogatja, hogy a Balkán a Lajta túlpartján kezdődik.

Hát éppen az ilyen hozzáállás miatt....

2014. szept. 9. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:

Mik ezek az ostoba példák, utolsó válaszoló?

Arról írtam, ahogy egy másik válaszoló is, hogy a felsővezetés szétlopja a céget, azt a kevés pénzt, ami a fizető utasoktól származik. Aztán rinyálnak, hogy ekkora és ekkora kárt okozott a bliccelés a cégnek. Az, hogy a felsővezetés mennyit, arról kuss van. Ez neked természetes? Ne csak a bliccelők ellen legyen hadjárat, hanem a milliókat kitalicskázók ellen is! A különbség annyi, hogy egy szerencsétlen bliccelőt senki se fog megvédeni, míg egy felsővezető rendelkezik komolyabb kapcsolatokkal. Kéz kezet mos elv.


"Ezek szerint, ha beülök a Te kocsidba, és elhasználom a benzint, akkor azzal nem okozok kárt"

Már amikor ezt elolvastam, csak csodálkoztam a butaságodon. Az én autóm nem szolgáltatás, hogy menetrend szerint járjon egy sofőrrel, x időponttól x időpontig, kötelezően. Mellesleg egy autót elkötni bűncselekmény, míg a blicceléssel csak az üzemeltető cég szabályzatát sértetted meg. De esküszöm, feleslegesnek érzem azt, hogy jártatom a számat itt, aki korlátolt, az korlátolt is fog maradni, nincs érv, amivel meg lehetne győzni.

2014. szept. 9. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 A kérdező kommentje:
Én is furcsállottam, hogy csak ennyi 3 év alatt... ezért nem is értem. Meg mondom dátum sincs rajta, hogy mikor is történt a büntetés. Ezért is akarok bemenni hogy ennek nézzenek utána mégis mikor történt... mert csak így random kiküldeni egy csekket.. mivel igazolja hogy én egyáltalán utaztam-e? azzal hogy megvannak az adataim? és azt ki nem tudja a ami világba megszerezni? Amikor ismeretlenek hívnak telefonon holott én nem járultam hozzá hogy pl a számomat kiszolgáltassák...
2014. szept. 9. 12:34
 17/18 A kérdező kommentje:
És még annyit, hogy sok fórumon olvasgattam más eseteket is, és feltűnt hogy sokaknál függetlenül attól hogy mikor történt az eset 24500 Ft-ot kell befizetniük... akkor ez hogy is van megállapítva?
2014. szept. 9. 12:47
 18/18 anonim ***** válasza:

10:09-es Üdv a Balkánon .-).

Erről beszéltem. A korlátoltság...

2014. szept. 9. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!