Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit tudnak csinálni ha nem...

Mit tudnak csinálni ha nem reagálok a BKV-s büntetésekre?

Figyelt kérdés
már kaptam az ügyvédtől levelet a kérdés az hogy mit tudnak csinálni velem ha egyántalán nem reagálok?
2008. aug. 11. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

én mikor kaptam tőlük levelet ,visszaírta anyu, hogy nincs pénzünk kifizetni (mert akkor tényleg nem voltunk olyan helyzetbe)... és nem lettek belőle következmények.

hogy mit tudnak csinálni, ha nem reagálsz? ha sok összegyűlik elárverezhetik elvileg a házatokat. legalábbis egy ismerősömnek ezt mondták. Oo

2008. aug. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
és nem kellett semmit fizetned? mert nálam is ez a helyzet hogy munkanélküli vagyok stb...:((
2008. aug. 11. 16:40
 3/5 anonim ***** válasza:
58%

20e ft alatt leszarják, nekem 11e-ről küldtek, és voltak benne nem hiteles dolgok, mert én tisztán emléxem, h mikor mutattam hivatalos iratot, amikor elkaptak. szóval itt a madarakat is próbálják kiszopatni.

barátnőmnek 260e ft körüli számlát kiküldtek, de azt mondta, h nem fizeti be, mert amikorra dátumozták a számlát, akkor még azt sem tudta, h létezik 1es villamos.

ennyit erről.

fenyegetik a jónépet, de a valós tartozások száma csak elenyésző százaléka annak, ami valós. ne foss, de azért beszélgess 1 jogásszal. ha lehet olyannal, aki faktorálással is foglalkozik.

2008. aug. 11. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

A lehető legrosszabb tanács azt mondani, hogy egy fizetési értesítőre, felszólításra ne foglalkozz. De foglalkozni kell vele.

Ha elismered, akkor megegyezni a hitelezővel, hogy hogyan tudod megfizetni, nem tudod megfizetni, stb. Ha nem ismered el, akkor vissza kell utasítani, bizonyítsa.


A bírósági fizetési meghagyásokon keretes-felkiáltójeles részben szerepel az a figyelmeztetés, hogy amennyiben az adós nem reagál rá, a bíróság a tartozás valódiságának VIZSGÁLATA NÉLKÜL ki fogja állítani és jogerőre fogja emelni. Tehát ha tartozol, ha nem, ha nem reagálsz, akkor végrehajthatóvá válik.


Nem kell megvárni, hogy egy tartozás bírósági szakaszba kerüljön. Nekem az a véleményem, hogy mindenképp reagálni kell rá.

2008. aug. 12. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
ja értem köszönöm, csak azt nem értem h a bkv miért nem küldött nekem semmi papírt erről miért rögtön az ügyvédi iroda?!
2008. aug. 12. 11:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!