Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Meddig lenne érdemes meghossza...

Meddig lenne érdemes meghosszabbítani a budapesti 2-es villamost északi irányban?

Figyelt kérdés
2014. nov. 12. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A terv a Marina part térségének elérése, bár ha a 3-as villamos az Árpád híd M-ig fog majd egyszer járni, akkor az is egy lehetséges végpont
2014. nov. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyértelműen a Marina-part. Az Árpád híd metróállomás forgalmát a hármas vili nem fogja számottevően megdobni, nem ez lesz az a dolog, ami a kettest arra fele viszi.


A Marina part jelenlegi tömegközlekedése nagyon gagyi, a 15-115 párost már kétszer háromszor áthuzigálták, ketté osztották, újra egyesítették, megint ketté osztották. Ebből érezhető, hogy tipikus "sehogy se jó" a helyzet.


A végleges megoldás a kettes vili meghosszabbítása, felhagyva azzal, hogy az Árpád hídhoz közvetlen legyen a kapcsolat. A villamos (lehetségesen) a Gyöngyösi utcánál fog végállomásozni, de egyébként a metróra való átszállási igény sokkal kevesebb lesz a villamosról mint a buszról, szerintem nem kell részleteznem, miért. Villamos: megbízhatóság, zárt pálya, nagyobb kapacitás, sűrűbb közlekedés. Busz: dugók, tömeg, késések.

2014. nov. 13. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szerintem Árpád híd M-ig, mivel ott a metró, meg az 1-es villamos.
2014. nov. 13. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Szerintem a Marina-partig nincs értelme kivinni, mert ott nem a szegényebb réteg lakik, akinek szüksége lenne a villamosra.
2014. nov. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Egyébként szerintem is a Gyöngyösi utcáig kellene meghosszabbítani, érintvén a Marina partot és a környező területeket, amik még nincsenek beépítve és ez a tömegközlekedési kapcsolat fejlődést generálhatna arrafelé. A Népfürdő utcánál pedig érintené az 1-es villamost is.
2014. nov. 14. 15:30
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Déli irányban össze kéne kötni a HÉV-vel, észak felé (nem készültem) de szintén jó lenne a városhatáron túl meghosszabbítani (esetleg a váci vasútvonallal összekötni?)
2014. nov. 21. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Se a feszültség, se a nyomtáv, járművek kapacitása és kapacitásigénye nem egyezik... :/ A hévek a metróhálózat részévé fognak válni (nagyon helyesen). A csömörit és a gödöllőit összekötik a 2-es metróval, a csepelit és a ráckeveit pedig összekötik a föld alatt a szentendreivel.


Ennek első üteme már szerepel a Balázs Mór tervben (déli héveket föld alatt Astoriáig meghosszabbítják).

2014. nov. 22. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!