Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A buszokat, villamosokat és...

A buszokat, villamosokat és egyéb ilyen járműveket milyen logika alapján számozzák?

Figyelt kérdés
2008. aug. 21. 20:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Csak a trolikat tudom. Sztálin 70. születésnapjának tiszteletére lett 70-es az első, és a számmozásuk azóta is így maradt. Jó, nem?
2008. aug. 21. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
75%
Csak azt tudom, hogy azért volt erre fene nagy szükség, hogy ne legyen pl.59-esből troli is meg mondjuk busz is. Haláli!!
2008. aug. 21. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Számozgatták az 1-estől kezdve a létesítés sorrendjében, aztán néhány megszűnt, ezek kiestek, innen a foghíjas számozás!
2008. aug. 21. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:
100%
Egyet értek az utolsó hozzászólóval. De igen feltünő, hisz annyira eltérő számok vannak. (Például itt 59-es, 23-as, aztán egy rohadt nagy szám: 123-as... :))
2008. aug. 21. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Hintalow ***** válasza:
100%

gondolom nem úgy mentek anno, hogy egy adott helyen létesítettek egy 1-es buszt és onnantól telirakták a környéket,majd utána csinálták a következő körzetet. Akkoriban még nem volt ilyen sűrű a népesség, pl. a 123-as akkor létesült, amikor szükség lett arra, hogy egy ilyen járat is menjen arrafelé, és addigra a számozás már ott tartott.

Bocs ha kusza voltam :)

2008. aug. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
62%
A 100 felettiek éjszakai, vagy gyorsjáratok!
2008. aug. 25. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Jéééézusom ennyi buszt....vagyis ugye vonalat.....hogy már 100-nál is több!!Haláli!!!Amúgy szerintem is igen így számozzák ahogyan előttem írták!!!
2008. szept. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!