Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mekkora az 1es villamos...

Mekkora az 1es villamos kihasználtsága az új szakaszon amit átadtak (Etele út-Közvágóhíd)?

Figyelt kérdés
többen járnak csúcsidőben ott, mint a villamos más szakaszain?

2015. márc. 24. 20:08
 1/2 anonim ***** válasza:
81%

Mentem 5-6 alkalommal arrafelé, meglepően tele volt. A hídon néha már csurig volt, a Szerémi úton már csak az ülőhelyek vannak megtöltve, de az is szép. Annak ellenére, hogy az új végállomás még most is a semmiben lóg. (Feltételezem az egyetemek-Infopark felől többeknek jut eszébe arrafelé járni a jövőben, mint a ritka, lassú, túlzsúfolt 103-ason, na meg azt se tudom, hol volt annak visszairányba a megállója, és egyéb problémák...)


Na, azért többen nem járnak rajta, mint a korábbi törzsszakaszon, de az nem is várható. Pest azért nagyobb, az Óbudai lakótelep meg teljesen erre a vonalra van ráépülve. Kelenföldön ez csak egy lehetőség a sok közül. Ráadásul az északi szektorban távolabb futnak egymástól a körutak, vagyis ugyanarra a vonalra sokkal nagyobb népesség jut, mint Dél-Budán valaha is fog.


A vonal északi szakaszán panelrengeteg, viszont a déli szakaszon sok a gyár, iroda, stb. Kérdéses, hogy hétvégén lesznek-e ott rajta. Vagyis érdemes-e betétjáratot (1A) alkalmazni.

2015. márc. 24. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
81%
Én is egész jó kihasználtságot láttam rajta, de érezhetően "észak felé húz" a vonal. Azonban a betétjárathoz nincs már meg a korábbi népligeti utasszám-ugrás (ún. utaslépcső), szóval szerintem a mostani menetrendi struktúra nagyjából megmarad. A 103-asnál azonban jöhet még ritkítás, csúcsban simán elég minden 2. villamoshoz csatlakozni.
2015. márc. 24. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!