Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest-Pécs távon közlekedők...

Budapest-Pécs távon közlekedők! Volt klíma a vonaton?

Figyelt kérdés
Kisállattal szeretnék utazni, 3 órát klíma nélkül nem bírna ebben az időjárásban. Volt már részem ilyen útban, nekem is volt elég bajom a végére... Ha valaki tudna nyilatkozni, mennyire megbízhatóan működnek manapság ezen a vonalon a klímaberendezések, megköszönném! (Természetesen IC-ről lenne szó.)

2015. jún. 6. 12:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
A hivatalos szerelvényforduló szerint van klímás kocsi. A gyakorlatban kevés az IC kocsija a Startnak, így ha sok kocsi esik ki műszaki okokból, akkor előfordul, hogy kimarad a klíma.
2015. jún. 6. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:
Szia!Köszönöm a választ. Papíron kell lennie, a kérdés inkább a valós, közelmúltbeli tapasztalatokra vonatkozik.
2015. jún. 6. 17:34
 3/20 anonim ***** válasza:
54%

Attól függ hanyas számú kocsiba kapod. Ha 18 vagy 20-as szamok (21,22,23 stb) akkor klímás ha 70-es (71,72...) akkor nem.

De az Üzletszabályzat szerint pót és helyjegyes vonaton kisállat nem szállítható! Ha korábban így utaztak az a jegyvizsgáló szabálytalan munkabégzéséből eredt, így ne érjen váratlanul ha megtagadják az utazásod a vonaton.

2015. jún. 6. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, hogy felhívtad a figyelmemet. Eszembe sem jutott, hogy dobozban egy kis rágcsálót ne vihetnék fel a vonatra, de ezek szerint a MÁV aberrált hülységét már tényleg nem lehet fokozni. Cirka 240 kilométer innen Budapest, az kb. 6 óra személyvonattal. Csak oda. :) Ész, hová mész?
2015. jún. 6. 22:14
 5/20 anonim ***** válasza:
35%

Hát nem tudom mennyire aberrált hülyeség az, hogy nem engedik egy emelt szintű szolgáltatást nyújtó vonaton egy "kis rágcsáló" utaztatását.

Személyes véleményem szerint a "kis rágcsáló" tartása aberrált hülyeség, de ez legyen az én véleményem :)

Pécs 4 óra személlyel, 1 átszállással, IC-vel 3 óra lenne. Kár túlozni és 6 órát vizionálni.

2015. jún. 7. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
46%
Vigyázz, kérdező, tuti, egy igazság bajnokával van dolgod. Már az írásából le merném fogadni, hogy kaller...
2015. jún. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
94%

"emelt szintű szolgáltatást nyújtó vonaton"

Azért azt tegyük hozzá, hogy jobb helyeken az alapszolgáltatás része a klíma és a kulturált körülmények biztosítása.

2015. jún. 7. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
87%

Ez így van, az IC az már régóta nem emelt szint. Még ha van is klíma, akkor sem nagyon, mert egyre több vonaton van már amúgy is. Ha meg nincs klíma, akkor miről beszélünk?

Az IC jelenleg egy helyjegyes gyorsvonat, mióta bevezették a gyorsvonati pótjegyet. Azelőtt meg nem tudom mi volt, emelt ár a semmiért?

2015. jún. 7. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:
#5 Feltételezem komoly pszichológiai törést okozna neked és az utazóközönségnek, hogy egy zárt boxban ül egy állat. Az emelkedett véleményeddel szerencsére elárultad, hogy nem vagy teljesen százas, így azért annyira nem hibáztathatlak. Minden jót! :)
2015. jún. 7. 13:57
 10/20 A kérdező kommentje:
Hadd tegyem hozzá: egy szóval sem említettem, hogy Pécsen lakom, a lakhelyem és Budapest közötti táv személlyel 6 és 7 óra közötti időtartam alatt küzdhető le a Megint Állunk Vazze jóvoltából. ;)
2015. jún. 7. 14:06
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!