Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Havi bérlethez bérletigazolvány?

Havi bérlethez bérletigazolvány?

Figyelt kérdés

Most végeztem el az iskolát, és július 1.-től kezdenék dolgozni. Busszal fogok bejárni. Hallottam olyat, hogy a bérlet mellé bérletigazolványt is kell igényelni. Mi ez, és hol kérhető, mennyibe kerül? Megbüntethetnek, ha esetleg nincs?

A Vasi Volán oldalán sajnos nem találtam erről semmit...



2015. jún. 11. 17:56
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

(Már nem Vasi Volán, hanem Északnyugat-magyarországi Közlekedési Központ Zrt., de honlapjukon így sem találtam erről tájékoztatást.)


Viszont a VOLÁNBUSZ honlapján találtam tájékoztatást:

„Tudnivalók a teljes árú bérletekről helyközi (elővárosi, regionális és országos) autóbusz közlekedésben


A helyközi bérlet az utas által meghatározott viszonylatra váltható meg. A megadott viszonylaton belül a bérlet az érvényességi idején belül korlátozás nélkül használható. Más viszonylatban történő utazásra érvénytelen.


A helyközi bérletek típusai

utazási viszonylatot tartalmazó gépi nyomtatású,

utazási viszonylatot tartalmazó nyomdai előállítású,

utazási viszonylatot nem tartalmazó nyomdai előállítású.


Az utazási viszonylatot nem tartalmazó bérlethez VOLÁN pénztárban kiállított fényképes bérletigazolvány szükséges. A bérletigazolvány a kiállítást követő 10-ik év december 31-ig érvényes.

A bérletszelvényre a bérletigazolvány számát, vagy a személyazonosításra szolgáló egyéb igazolvány (személyazonossági igazolvány, útlevél) számát fel kell tüntetni. A kitöltetlen bérletszelvény utazásra érvénytelen.”


Eszerint csak az utazási viszonylatot nem tartalmazó bérletszelvényhez kell bérletigazolvány; azt a VOLÁN pénztárakban lehet kiváltani.

Ilyen esetben a bérletigazolvány; enélküli esetekben személyazonosításra szolgáló igazolvány (személyazonossági igazolvány, útlevél) számát rá kell írni; és ezt, értelemszerűen, a bérletszelvény használatakor fel kell tudni mutatni.(Így gátolják meg, hogy egy szelvényt többen használjanak.)


Magán tapasztalat: a VOLÁN kényszeresen ragaszkodik a személyazonossági igazolványhoz (mindenütt ezt a megnevezést használja), ami már alig van (füzet alakú), de „rugalmasan” elfogadja a kártya formátumú személyazonosító igazolványt. Hallani sem akarnak a vezetői engedélyről, pedig az egyenrangú személyazonosításra szolgáló okmány a jogszabály szerint, és a gyakorlatban is elfogta tőlem már bank, rendőr, posta is. Sőt, akinek kártya formátumú érvényes vezetői engedélye van (a személyazonosításra szolgáló érvényessége hosszabb, mint a vezetésre jogosító), nem is köteles kiváltani személyazonosító igazolványt. Még „sőtebb”: a 65. életévét betöltött polgár esetében csak akkor ingyenes a személyazonosító igazolvány cseréje, ha útlevéllel vagy kártyaformátumú vezetői engedéllyel nem rendelkezik; tulajdonképpen büntetik, ha halmozza az igazolványokat.

2015. jún. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Köszönöm a kimerítő választ! Igen, azt tudom, hogy már egybeolvadtak a volánok és ÉNYKK van, de az ő oldalukon sem találtam semmi konkrétumot. Ezek szerint ami tartalmazza az utazási viszonylatot, ahhoz nem kell igazolvány. Furcsa is volt, egészen tegnapig nem hallottam róla, pedig ismerek olyan embert, aki már régóta busszal jár dolgozni... majd azért megkérdezem a jegypénztárba is, ha megyek bérletet venni.

Mégegyszer köszönöm, ment a zöld kéz! :)

2015. jún. 12. 08:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!