Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogyan is kell buszozni?

Hogyan is kell buszozni?

Figyelt kérdés

Igen, elég hülye kérdés, de még nem buszoztam, most fogok majd először, másik megyébe szeretnék átbuszozni, hogyan működik ez? :s Kicsit ráparázok..

Diák vagyok még.

És egyébként kell ehhez valami személyes irat? Vagy valami, talán értitek mire gondolok.



2015. szept. 27. 20:55
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Felszállsz a megfelelő buszra aztán: Jó reggelt/napot/estét kívánok! (napszaknak megfelelően)

Kérnék egy diákjegyet xy-ig. (megálló neve)

Kifizeted azután megkapod a jegyet mondod a sofőrnek hogy köszönöm és leülsz.

Ha nem tudod hol kell leszállnod akkor megkéred a sofőrt hogy szóljon.

Leszálláskor pedig annyit mondasz hogy viszlát.

Ha ki mered nyitni a szád simán elboldogulsz majd.

Diákigazolványt, személyit vigyél.

2015. szept. 27. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Kiállsz a megállóba a busz várható érkezése előtt kb. 10 perccel. Amikor meglátod a buszt, odaállsz a buszmegálló táblája mellé. A busz megáll, a sofőr kinyitja az ajtót. Fellépsz a lépcsőre, köszönsz a napszaknak megfelelően. Utána kéred a jegyet. Mivel sok éve nem vagyok diák, így nem tudom most milyen kedvezmény van, de gondolom van olcsóbb jegy a tanulóknak. Szóval a köszönés után: "Egy diákjegyet szeretnék [céltelepülés neve]-ig.".

A sofőr beüti a gépbe, megnyomja a gombot és mondja az árat. Kifizeted, lehetőleg úgy, hogy ne kelljen sokat vacakolni a visszaadással, azaz közel annyit adj amennyi a jegy ára. Megkapod a jegyet, helyet foglalsz és már robog is tovább a busz.

Célmegálló előtt jelzel a leszállásjelzővel - de azt már meglátod hogyan történik, amikor valaki más leszáll majd.


Ennyi, nem nagy was-ist-das.


Diákigazolvány legyen nálad (hogy tudd igazolni a jogosultságodat a diákkedvezményre - akár a sofőr is elkérheti amikor jegyet váltasz, így ne a táska legalján legyen, hanem olyan helyen ahonnan elő tudod venni gyorsan), lehetőleg a személyid is.

2015. szept. 27. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Nagyon köszi. És a diák az kötelező? Meg őőmm, honnan lehet tudni hogy mégis mennyi a jegy? :/
2015. szept. 27. 21:09
 4/8 A kérdező kommentje:
2.-nak is nagyon köszönöm. :)
2015. szept. 27. 21:10
 5/8 A kérdező kommentje:
Igazából még azzal van gondom, hogy nem tudom melyik buszra kell szállnom. >< Vagy abban az időben kb. nem jár több busz, vagy mi?
2015. szept. 27. 21:11
 6/8 anonim ***** válasza:

De igen lehet megy több busz is.

Amennyiben pályaudvarról indulsz, odasétálsz az információs irodához és megkérdezed.

Szintén köszönés napszaknak megfelelően, aztán szeretnéd megkérdezni melyik állásról megy az a busz.

Amúgy ki van írva a buszra is hogy honnan hova megy.

Sok sikert!

2015. szept. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm az infókat, sokat segítettetek.

Talán menni fog, végülis mi rossz történhet, max. elveszek a városok között. :D

2015. szept. 27. 21:23
 8/8 anonim ***** válasza:

A jegyek árait a távolság alapján szabják meg.


www.menetrendek.hu , onnan a volán menetrendekre.


Beírod a településeket, kiírja a járatokat és a távolságokat, utóbbit megjegyzed. Utána feljebb megtalálod a díjszabás menüpontot, azon belül a díjszabási táblázatban megkeresed a távolság alapján.

A diákkedvezmény 50%, azt az oszlopot kell nézni.

2015. szept. 27. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!