Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vajon mi állhat a háttérben...

Vajon mi állhat a háttérben hármas felújítása kapcsán?

Figyelt kérdés

1: 65 milliárdos hitelből ujitják fel 41 éves szerelvényeket, amiben klíma se lesz.

2. MIért pont az oroszok nyerték a tendert ?

3: Miért nem voltunk képesek új metrót venni ?



2015. dec. 17. 17:43
 1/3 anonim ***** válasza:
Itt a felújítás sokak szerint új szerelvényeket fog jelenteni, csak papíron lesz felújításként könyvelve. Azt nem tudom, miért nem lesz klíma, de őszintén szólva föld alatt nincs akkora jelentősége (most azért van annyira meleg nyáron, mert az ellenállások a vonatok alján keményen fűtenek - az új szerelvényeken ilyen nem lesz). Hogy miért ezt az utat, és miért az oroszokkal választották, nem tudom. Valószínűleg valamivel olcsóbb, mint új EU-s szerelvényeket venni, illetve az oroszok valamilyen szinten értenek a metróhoz. Na meg mostanában közbeszerzéseket divat oroszokkal megnyeretni, mert keleti nyitás van.
2015. dec. 18. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1. Nyilván olyan megoldásra játszott a kormány, ahol valami leeshet a hazai járműjavító cégeknek is, kerül, amibe kerül. Új vonatokat itthon megfelelő kapacitással csak a Stadler gyárt, de azok nem metrók. Más kérdés, hogy az oroszok valószínűleg a reméltnél kisebb mértékbem vonnak be magyar vàllalkozàsokat.


2. Ugyanazért, amiért Paks 2-t is TENDER NÉLKÜL a Roszatoknak adta a kormány: egy kis "vzjatka" minden politikus családi büdzséjében jól jön.


3. Képesek volnánk rá, de a kormány nem ezt a megoldást választotta. Szerintem ez súlyos hiba, de ezernyi más dolog is van, amiért ezek az emberek nem érdemlik meg a választóik bizalmát.

2015. dec. 18. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Olvastam műszaki leírásban, hogy a felújítás során a kocsiszekrényen túl a forgóvázat is kicserélik. Magyarul semmi sem marad meg a régi kocsiból, csak az oldalán lévő pályaszámot fogják átrakni az új kocsira.

Ha új kocsikra írtak volna ki tendert, akkor a nyugati cégek ajánlatai lenyomták volna az oroszokat.

2015. dec. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!