Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » MÁV IC-n elfogadják a Szombath...

MÁV IC-n elfogadják a Szombathely - Budapest menetjegyet Budapest - Szombathely útra is? (Természetesen érvényes Bupdapest - Szombathely Helyjeggyel együtt)

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Kérdésem MÁV IC-vel kapcsolatos.

Alap helyzet: A munkáltatómnál el tudom számolni a hétvégi hazautazásomnál a menetjegy árát; az egy oda jegy, egy visszajegy.


Konkrét eset:

Vettem egy Budapest - Szombathely és egy Szombathely - Budapest jegyet. Idő közben kiderült, hogy Szombathely - Budapest útra van autos fuvarom, így nem kell felhasználnom a vissza jegyet.


Kérdés: Ismerősömnek, aki Budapest - Szombathely úton utazna, odaadnámSzombathely - Budapest menetjegyem, én meg elszámolnám az oda-vissza jegyem a munkáltatómnál. Utazhat az ismerősöm a Budapestről Szombathelyre Szombathely - Budapest menetjeggyel? (vesz hozzá érvényes helyjegyet)



2016. márc. 2. 10:09
 1/5 anonim válasza:
75%
Nem.
2016. márc. 2. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Az ok egyszerű: ha egyik irányban utazva szándékosan kerülöd a jegyellenőrzést (sokszor el lehet...) és visszaútban használod csak fel a jegyedet, máris spóroltál egy nagyot, miközben a bevétel felétől elesett a vasúttársaság.


A jó hír az, hogy a jegyet az érvényességi időn belül visszaválthatod és csak a kezelési költséget bukod.

2016. márc. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ!
2016. márc. 3. 09:50
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Bizony, ahogyan a kettes írja. Egy ismerősöm egyetem alatt spórolgatott így.

Minden hónap elején vett egy Kecskemét-Budapest retúrjegyet, az ugye érvényes 30 napig.

Odafelé az első alkalommal szépen lekezeltette. Visszafelé pedig igyekezett úgy tenni, hogy neki már ellenőrizték a jegyét, így a retúr jegy másik fele megmaradt. Majd amikor ismét ment Kecskemétről Budapestre, akkor vett egy útra szóló jegyet, visszafelé ismét sunnyogott. Ha meg a kalauz határozottabb volt, akkor szimplán odaadta az eredetileg megvásárolt retúr jegyet, és kész.

Volt, hogy havonta 3 utat is megúszott így, máskor meg egyszer sem volt szerencséje. Pedig nem volt neki probléma a jegy megvásárlása, ondtam is neki, hogy eleve féláron utazol bammeg, akkor meg mit kell itt prosztóskodni? Szerinte ez buli volt...

2016. márc. 4. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
#4: Pont ezért csökkentették le a retúrjegy (hivatalosan menettérti, mielőtt valaki beleköt) érvényességét 15 napra, és szüntették meg 100 km alatt.
2016. márc. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!