Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Tapasztalat a Volánbusz...

Tapasztalat a Volánbusz elővárosi járatairól?

Figyelt kérdés

Nemsokára elköltözöm egy Bp. melletti településre, ahol sárga elővárosi busz közlekedik. Régebbi emlékeim alapján úgy gondoltam ez jó megoldás. Az első kellemetlenség akkor ért, mikor kiderült a vezetőtől nem lehet jegyet venni. Gondoltam sebaj, ennyi belefér, majd interneten veszek jegyet. A második, igazán rossz hír ezután jött, mivel elővárosi járatra nem lehet neten jegyet váltani. Szóval, ha valaki jön hozzám, akkor az csak és kizárólag a végállomáson szállhat fel (mivel ott van pénztár), és már előre tudnia kell, hogy melyik órában távozik tőlem.


Valóban nincs jobb megoldás?



2016. ápr. 6. 09:05
 1/10 anonim ***** válasza:
63%
Hogyhogy nem lehet jegyet venni a sofőrnél? Szerintem valamit félreértettél.
2016. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
74%

Valamit nagyon félreértettél. Az elővárosi járatokra bármely megállóban felszállva a sofőrnél vehetsz jegyet. Kivételt csak az autóbusz-állomások jelentenek, mert ezeken van pénztár és automata is, szóval ha ezeken a pontokon szállsz fel, valóban nem ad jegyet a sofőr (persze van, aki megteszi).


Ezen felül ha távolsági járattal mész, azok között van olyan is, amelyikre csak elővételes jeggyel szállhatsz fel, de ezek egyáltalán nem szolgálják ki Budapest elővárosait.

2016. ápr. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Először én is azt hittem, hogy tévedés, de a Volánbusz oldalán a GYIKban ez áll: "Az elővárosi, regionális járatok kizárólag a pénztárakban, illetve a jegykiadó automatákból megváltott menetjegyekkel, bérletekkel vehetők igénybe, országos járatainkra az autóbuszon is biztosítunk menetjegy vásárlási lehetőséget."

Ezután írtam az ügyfélszolgának, mert nem akartam elhinni. Ez volt a válasz: "Tájékoztatni szeretnénk, hogy a járat valóban úgynevezett elővétel köteles."

2016. ápr. 6. 10:45
 4/10 anonim ***** válasza:
50%
Az fura, akkor csak a bérleteseknek van? :D
2016. ápr. 6. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
54%

Itt valami komoly félreértés van, a kötelező elővétel csak a buszállomásokra vonatkozik, a köztes megállókból (néhány kiemelt expressz-távolsági járat kivételével) utazva a vezetőnél lehet jegyet venni.


Részletes szabályozás:

[link]


Kötelező jegyelővétel távolsági járatokra:

[link]


Kötelező jegyelővétel elővárosi-helyközi járatokra:

[link]

2016. ápr. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Nézd, kérdező, a megfogalmazás lehet, hogy szerencsétlen, de mind a józan észnek, mind a tapasztalataimnak ellentmond az, hogy a budapesti elővárosi buszokon ne lehetne jegyet venni a sofőrtől. Egyedül a buszállomásokon igaz a Volánbusz honlapján szereplő állítás, a köztes megállókban nem.
2016. ápr. 6. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
66%
Lehet venni a sofőrtől jegyet venni!!!!!! Igaz van olyan hogy automatából kell (pl. Szigethalom-autóbusz állomás) de ha rendes a sofőr akkor ott is vehetsz jegyet ahol amúgy automatából kellene.
2016. ápr. 6. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Remélem valóban lehet ezen a járaton.
2016. ápr. 6. 20:24
 9/10 anonim ***** válasza:
Lehet, kicsit sem lenne vicces h anem elhwetne. :D
2016. ápr. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Tubarózsa ***** válasza:
100%

"A társaság minden nagy forgalmú, elővételi és bérletpénztárral rendelkező autóbusz-állomásán kötelező menetjegy elővétel van érvényben. Az elővárosi, regionális járatok kizárólag a pénztárakban, illetve a jegykiadó automatákból megváltott menetjegyekkel, bérletekkel vehetők igénybe, országos járatainkra az autóbuszon is biztosítunk menetjegy vásárlási lehetőséget."

A végallomáson van kötelező jegy elővétel! Pl árpádhíd, újpest vk. Am merre költözöl? Észak, dél stb?

2016. ápr. 7. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!