Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha nem tudok leszállni egy...

Ha nem tudok leszállni egy vonatról a kívánt helyen - mert nem volt nyitható az ajtó, és a vonat tovább indul, meghúzhatom-e a vészféket anyagi következmények nélkül?

Figyelt kérdés
Némelyik kretén mozdonyvezető azzal (is) szórakozik, hogy nem nyitja egyből központilag az ajtókat, hanem vár egy kicsit, hadd birkózzon egy kicsit a "kedves" utas az ajtóval (tipikusan a Piroska-vonatoknál).
2016. máj. 28. 07:57
 1/10 anonim ***** válasza:
78%
Az ajtónál van vésznyitó is, először azzal nyisd, és csak utána jöhet a vészfék.
2016. máj. 28. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Addig nem is tudja nyitni, míg nem állt meg teljesen és nem oldott a biztonsági rendszer.
2016. máj. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
84%
Az is probléma lehet, hogy ha valaki nem a peron oldali ajtót próbálja kinyitni, ugyanis központilag azt nem szokták kinyitni. Emiatt már én is ragadtam a vonaton, de az állomáson szóltam és visszavittek ingyen.
2016. máj. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Természetesen, aki (mint pl én is) rendszeresen vonatozik, az tudja -a gyakorlatból, hogy mikor érdemes próbálkozni az ajtó kinyitásával. Miután megállt a vonat teljesen. Ez hallható is (a kioldás). De ez nem történik meg mindig. És tudom, hogy néha a b...arcú direkt nem nyitja akkor, amikor kellene, hanem kivár (szivatásból). Szerintem ilyen zárós-kioldós kocsiból senki nem próbál a "másik" oldalon ajtót nyitni. Vagy, ha mégis van ilyen, az egy másik probléma, én (nyilvánvalóan) nem arról írtam.
2016. máj. 28. 10:19
 5/10 A kérdező kommentje:

Ja, és a vésznyitóról : Ha közben elindul a vonat, a vésznyitóval már nem érdemes kinyitni, mert ugye balesetveszélyes leszállni mozgó vonatról....

Amig pedig áll a vonat, az ember vár, hogy mikor méltóztatik kinyitni a sofőr. Természetesen tudom, hogy ők is emberből vannak, és hibázhatnak. Amiért "tollat" ragadtam, az az, hogy egyesek ezzel a dologgal szórakoznak, alantas örömüket élik ki ebben.

2016. máj. 28. 10:27
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Igen, reális, mozdonyvezető csak szivatni akarja az utast, és közben röhög, hogy jajj de jól megszivattam az utasokat, haha.
2016. máj. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Ha most ezt fordítva érted, akkor nyugodtan értsd nem fordítva is, mert ez létező dolog - konkrét masiniszta és főleg konkrét utas viszonylatában
2016. máj. 28. 12:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az a fura a történetben, hogy ha megáll a vonat egy megállóban, akkor nem indulhat el újra, amíg nem "menesztik". Ehhez pedig a jegyvizsgálóknak is le kell szállniuk, vagy legalábbis ki kell állniuk az ajtóba, hogy tudjanak jelzést adni a mozdonyvezetőnek. Ezt pedig csak akkor tudják megtenni, ha ők is ki tudják nyitni az ajtót. Azt pedig nem hiszem, hogy a vezető tudná szelektíven engedélyezni az ajtónyitást úgy, hogy szívatásból pont a te kocsidon nem nyílnak az ajtók, másutt meg igen.
2016. máj. 28. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
68%
Én egyszer egy gyorsvonaton utaztam, és nem nyílt ki az ajtó. A vésznyitóval kinyitottuk és leszálltunk. Nyilván meg lehetett volna próbálni átrohanni másik ajtóhoz, de ha addigra a vonat továbbindul akkor cseszhetjük.
2016. máj. 28. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Azt nem tudom, hogy szelektíven tudják-e kezelni az ajtókat. Ennek majd utána kérdezek. (ez egy lényeges tényező ebben az ügyben).

Én azt nem gondolom, hogy jellemző (általános), hogy ezzel az ajtónyitósdival szórakoznak a mozdonyvezetők, de azt állítom, hogy előfordul(t) konkrétan.

2016. máj. 29. 00:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!