Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha januárban megszűnt a...

Ha januárban megszűnt a tanulói jogviszonyom, de megmaradt a diákom, amin 15/16 tanéves matrica van, azt tudom használni utazáskor?

Figyelt kérdés

2016. jún. 13. 10:08
 1/6 anonim ***** válasza:
Igen, október 31.-ig használhatod
2016. jún. 13. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Erről eltérnek a vélemények. Nálunk a suliban érettségi után le kellett adni a diákigazolványt. Indoklás részükről: a tanulói jogviszony megszűnt, tehát nincs jogosultság.
2016. jún. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Le kell adni, de a jogosultság megmarad, és az intézménynek ki kell állítania erről egy igazolást.
2016. jún. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Erről az igazolásról mint lehetőségről az igazgató nem tudott és nem is volt hajlandó adni az iskola. Ennyire nem voltak képben? Jó lenne látni a vonatkozó jogi szabályozást. Ha valaki tud ilyet, ossza meg...
2016. jún. 15. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

362/2011. (XII. 30.) Korm. rendelet az oktatási igazolványokról


13. §

"(3) A tanuló diákigazolványára a tanulói jogviszony megszűnését követő október 31-ig jogosult, kivéve, amennyiben a nem tanköteles tanulónak félévkor megszűnik a tanulói jogviszonya. Ebben az esetben a tanuló diákigazolványra az adott tanév március 31-ig jogosult.

(4) Abban az esetben, ha a hallgató

a) hallgatói jogviszonya az I. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő március 31-ig

b) hallgatói jogviszonya a II. félévben szűnik meg, a hallgatói jogviszonyának megszűnését követő október 31-ig jogosult diákigazolványra."


21. §

"(3) A közreműködő intézmény a jogosult tanulói, hallgatói jogviszonya megszűnésekor a diákigazolvány 38. § (1) bekezdésének a) pontja szerinti bevonásával egyidejűleg a 12. § (1) bekezdésében meghatározott igazolást ad ki, mely a 13. § (3)-(4) bekezdése szerinti diákigazolványra való jogosultság megszűnésének időpontjáig érvényes."


Na most az tény, hogy a kérdezőn ez nem segít, mivel neki éppen félévkor szűnt meg a jogviszonya, vagyis a jogosultsága csak március 31-ig tartott. Bevallom, ezt én sem tudtam, hogy így van, eddig elsiklottam e felett. Viszont érettségi után nyilvánvaló, hogy a jogosultság október 31-ig tart, és jár az igazolás.

2016. jún. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nagyszerű, köszi.
2016. jún. 15. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!