Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Várhatóan mennyire fogja...

Várhatóan mennyire fogja megnövelni a menetidőt a metrófelújítás? Én naponta járok vele. Nagy érvágás lesz?

Figyelt kérdés

Ráadásul tetemes ideig fog tartani:


"Az északi (Dózsa György út és Újpest központ állomások közötti) szakaszon 13 hónap, a középső (Lehel tér és Nagyvárad tér közötti) szakaszon 34 hónap, míg a déli (Népliget és Kőbánya-Kispest állomások közötti) szakaszon lévő állomások felújítására 31 hónap áll a kivitelező rendelkezésére."


Ez elég gyászosan hangzik, hogy ennyi ideig pótlót kell majd használni.



2016. júl. 8. 16:18
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Konkrétan milyen viszonylatban utazol?


Azért kérdezem, mert nagyon nem mindegy. Mondjuk egy Klinikák-Nagyvárad tér viszonylatban még gyorsabb is lesz közlekedni, míg mondjuk a Forgách utcától a Pöttyös utcáig nem sok alternatívája lesz a metrónak és kétszer át is kell majd szállni. Vagy mondjuk Nyugati-Köki között lehet vonatozni, Újpest-Lehel tér között meg villamosozni, ahol a ritkább követés ugyan növel az utazási időn, de a tiszta menetidő nem lesz sokkal rosszabb.

2016. júl. 8. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Kálvin-Újpest elég gyakori nálam pl.
2016. júl. 8. 18:35
 3/6 anonim ***** válasza:
71%

Kálvinról mehetsz a 9-es busszal is a Nyugatiig, Nyugatitól újpestre meg akár vonattal.


De amúgy szerintem nem lesz vészes... biztos lesznek dugók időszakosan, de csúcsidőn kívül talán még gyorsabb is lesz. Amit nem szabad elfelejtetni, hogy a busz nyilván gyakrabban jár majd mint a metró, így a várakozási/föld alá lejutási időt megspórolod

2016. júl. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igaz, erre nem is gondoltam, hogy nem kell majd le/fel menni a föld alá. Lehet, hogy úgy megszokjuk, hogy az lesz a kényelmetlen, ha újra mozgólépcsőzni kell majd lefelé. :)


A busszal legfeljebb az lehet a gond, ha elakad a forgalomban, bár gondolom a legtöbb helyen saját sávjuk lesz, másképp nemigen mehet majd a metrópótlás.

2016. júl. 8. 18:51
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobb problémát nem is a közúti forgalom fogja okozni (a teljes vonalon buszsávok lesznek kijelölve), hanem az, hogy a metró kapacitásának jó ha kétharmadát meg lehet oldani pótlóbuszokkal. Ennél nagyobb mértékben ugyanis csak annyi busszal lehetne megoldható, amik már egymást akadályoznák.

Éppen ezért az utasok egy jelentős része kénytelen lesz a metró helyett kisebb kerülővel utazni és más (lehetőségekhez képest sűrített) járatokat - akár átszállással - igénybe venni, máskülönben senki nem megy sehova.

2016. júl. 9. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ez inkább a reggeli és az esti csúcsidőszakban lesz probléma, nem?


Én szerencsére többnyire meg tudom oldani, hogy ne ilyenkor utazzak, csúcsidón kívül, napközben pl. remélhetőleg a buszok is elviszik majd a forgalmat.

2016. júl. 9. 22:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!