Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak engem zavar, hogy az...

Csak engem zavar, hogy az utasok többsége a távolsági buszokat, vonatokat veszi igénybe elővárosi közlekedésre?

Figyelt kérdés

Sokszor látom távolsági buszokon, hogy a több száz kilométerrel távolabb lévő városba tartó buszokkal utaznak a szomszéd falvakig, elvéve a helyet az elől aki tényleg messzire utazna. Mert van olyan sofőr aki nem enged álló utast szállítani.

Vagy például nagyon sokan járnak Ceglédig a szegedi IC-kel, hol ott egy csomó zónázó vonat, vannak olyanok is akik képesek helyjegyet venni a debreceni/nyíregyházi ic-kre. De láttam már olyat is aki Ferihegyig utazott vele. Szintén elvéve a helyet az elől aki Debrecenig menne.



2016. júl. 22. 21:02
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
81%
Igen, csak téged.
2016. júl. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
94%
Gondolom azért járnak Ceglédig a szegedi IC-vel, mert gyorsabb, kényelmesebb, és légkondícionált. Egyébként ha lehet erre a távra is jegyet venni, és az illető fizet az utazásért, akkor nincs vele semmi baj, hadd utazzon. Aki messzebbre utazik, az meg majd foglal helyet időben.
2016. júl. 22. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha ilyet tapasztalsz, be lehet vezettetni fel- és leszállási korlátozást. Ha tényleg akkora a probléma.
2016. júl. 22. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
93%

nem a kérdésre válaszolok, de hasonlít egy cseppet..

itt Újbuda környékén sokan járnak távolságival a kék helyett viszonylag rövid távra...éppenhogy városhatár, vagy pár megálló Kelenföldről...az utas utazni szeretne..a lehető leggyorsabban, a lakásához legközelebbi megállóhoz...

2016. júl. 23. 04:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
89%

Ennyi erővel engem is letolhatsz.. nem kell gyorsvonatra sem jegyet vennem.így ha pl Vacra mennék mehetnék a keletiből

Most ha a tisztelt utas megveszi a ic jegyet,miért ne utazhatna rajta..

2016. júl. 23. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
94%
Távolsági busz esetén általában a sofőr utazási távolság szerinti csökkenő sorrendben engedi fel az utasokat, így a közelebbre utazók csak akkor férnek fel, ha marad hely, illetve ha lehet a buszon állni, akkor csak állóhely jut nekik. Szekszárdra menő busznál is tipikus, hogy a dunaújvárosiak ott tolakszanak, a sofőr alig győzi elzavarni őket, hogy van Dunaújvárosba normál járat is, ne vegyék el a helyet a messzebbre utazóktól.
2016. júl. 23. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
2016. júl. 23. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 Molyember ***** válasza:
100%
Budapesten belül is szoktam vonatozni, és még csak jegyet sem veszek, mert elég a BKV bérlet. A legkevésbé sem érdekel, hogy ki mennyit akar utazni, ugyanúgy leülök, mintha két órát utaznék. Nem a többi utas tehet róla, ha nincs elég hely. Ugyanilyen alapon ne közlekedjenek a nyugdíjasok, kisgyerekesek, szünidős diákok, mert "biztosan" nincs rá olyan szinten szükségük, mint a dolgozó embereknek. Ne utáljuk már egymást ezért is...
2016. júl. 23. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam nagytávolságú buszjárattal rövid távra utazni. 17 órakor elég egyszerű eldöntenem, hogy

- felszállok a távolsági buszra, ami kevesebb helyen áll meg és 17:25-kor leszállhatok róla,

vagy

- megvárom a fél óra múlva induló falujáró buszt, aminek 40 perc a menetideje, és 18:10-re érek haza.

Akkor, mikor reggel 6 előtt indultam munkába.

Tarthatsz kérges lelkűnek, de nem zavar, ha téged ez zavar.


Tapasztalom azt is, hogy több városi lakos használja városon belül a VOLÁN járatokat. 10 km-es jegy bőven elég, és 250 Ft-ba kerül. A városi jegyárak, elővételben, 300 Ft-nál kezdődnek; buszon váltva legalább 400 Ft. (Sőt, akár ingyenes is a VOLÁN buszon. Nem szabályos, de a városba érő, buszállomás felé haladón, a sofőr inkább csak int. Mikor nemsokára kiszállhat, pihenhet, ehet, ihat, nem kezd el bajlódni a jegyadó készülékkel.)

2016. júl. 24. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha a menetrend és a szabályzat lehetővé teszi, miért ne használja? Eleve vannak csak leszálló vagy csak felszálló helyek ott, ahol a menetrend tervezők fontosnak tartották, hogy helyi viszonylatban ne használják a buszt vagy vonatot. De ha már hivatalosan megállója a busznak egy köztes megállóhely, korlátozások nélkül, had szálljon már fel, aki oda akar menni.
2016. júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!