Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy lehet átmenni busszal...

Hogy lehet átmenni busszal Mo-ról Szlovákiába?

Figyelt kérdés
úgy értem van olyan busz,ami kivisz a határhoz és onnan át kell szállni egy másikra, ami tovább visz? Vagy nem is nagyon lehet busszal átmenni? Vagy ez hogy megy? Menetrendek.hu egyáltalán nem ír olyan buszokat, amik kimennek SK-ba. Vagy hol kellene akkor ennek utánanéznem? A szlovák nyelvű menetrendből semmitse értek
2010. ápr. 17. 01:54
 1/7 anonim válasza:
100%
Hová szeretnél utazni Szlovákián belül és az ország mely részéről? Én egy buszjáratról tudok, amivel én is kijárok rendszeresen, és az Budapest, Népliget-Tatabánya-Komárom-Komárno-Nagymegyer-Dunaszerdahely útvonalon közlekedik. Nem tudom jó lenne-e neked ez a járat, de ha szükséged van még több infóra erről, szívesen segítek.
2010. ápr. 17. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ez nekem is jó lenne! :)
2010. ápr. 17. 09:48
 3/7 anonim ***** válasza:
Esztergomból is megy Párkányba
2010. ápr. 17. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Sajnos kevés járat megy át. (Napi 1-2-3 hosszútávú határátkelőtől függően.) Meg van néhány helyi érdekű. Pl. Esztergom-Párkány meg Komárom-Révkomárom. De főleg iskolaidőben reggel és kora délután.

Vonattal a legjobb az átjutás Szob és Párkány között. Gyalog meg Esztergom-Párkány és Komárom-Révkomárom között.

2010. ápr. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A www. volan.hu oldalon rá lehet keresni a nemzetközi menetrendi részen, de ott nincs településnév beírás, csak konkrét útvonalak felsorolása.
2010. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:

Első vagyok. Írok még pár infót, hogyha jó lesz ez neked :)

A dunaszerdahelyi SAD Ds bonyolítja ezt az egészet, ez egy olyan buszjárat, ami direkt a Felvidékről budapesti sulikba járó diákokat szállítja, de mások is szoktak rajta utazni. A busz minden hétfőn és pénteken közlekedik, oda-vissza (egy napon belül is), kivéve a magyarországi és a szlovákiai ünnepnapokat. Ilyenkor általában másik napra teszik a járatot.


( [link] Ezen a linken elérhető a menetrend, szükség esetén jobb alsó sarok angol vagy német nyelvért;) Miután beírtad, hogy honnan hová tervezel utazni, válaszd ki a napot, és írd be a megfelelő indulási időpontot (Bp-Ds esetén 17:15, Ds-Bp esetén 5:00) mert csak úgy hoz találatot :)


A busz hétfőnként és péntekenként Budapestről Ds-re 17:15-kor indul és 19:45-re van ott (a Népligetből, általában az 5-ös kocsiállásról szokott indulni). Visszafelé Ds-ről Pestre hétfőn és pénteken is hajnali 5:00kor indul, a dunaszerdahelyi buszpályaudvarról és 7:30-ra a Népligetben van.


Ami az utazási díjat illeti: odafelé Ds-re forintban kell fizetni, és ez teljesárú utazás esetén+csomag: 3080 Ft.

Visszafelé, Ds-ről Budapestre jövet euróban kérik, és 10 euró 33 cent a csomaggal együtt a teljesárú. Magyar diákigazolványt nem fogadnak el, csak szlovákiait.


Fuh, ennyi jutott most hirtelen eszembe, de ha kérdésed van, írj és szívesen válaszolok, ha tudok :)

2010. ápr. 17. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ó, nagyon szépen köszönöm! Azt hiszem, mostmár mindent tudok! :)
2010. ápr. 17. 21:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!