Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Egy időben kb. hány metró...

Egy időben kb. hány metró szerelvény cikázik a város alatt?

Figyelt kérdés
hétköznap délelőtt illetve hétvégén
2008. szept. 29. 19:22
 1/4 anonim ***** válasza:
77%

Hát.... nem tudom, sztem úgy ötven.

Amiben biztos vagyok: a négyes vonalon egy sem:)

2008. szept. 29. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

nem olyan nagy ördöngősség ám ezt megbecsülni, ha picit gondolkoztál volna, magadtól is kitalálhattad volna...


1 metró


11 perc mentidő, délben 2-3 percenként követik egymást ez 4-5 szerelvényt jelent egyszerre egy irányban. azaz 8-10 a két irányban egyszerre.


2 metró


18 perc menetidő, délben 4-5 percenként követi egymást ez 4 szerelvényt jelent egyszerre egy irányban. azaz 8 a két irányban egyszerre.


3 metró


31 perc menetidő, délben 4-5 percenként követi egymást ez 6-7 szerelvényt jelent egyszerre egy irányban. azaz 12-14 a két irányban egyszerre.


tehát egyszerre összesen délidőben hétköznap 28-32 szerelvény jár egyszerre.


minden adat megtalálható a BKV honlapon.

2008. szept. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
83%

persze hogy nem nehéz megbecsülni, pláne ennyire rosszul. Becslés helyett, ha (kicsit gondolkozik valaki)inkább utánanéz.

a metros.hu adatai szerint csúcsidőben a 2-es vonalon 18+1, a 3-as vonalon 29+2 szerelvény közlekedik.

a mileneumi földalatti vasút kocsiállománya 23db

igy 28-32 kocsi helyett több mint a duplája közlekedik

2008. okt. 1. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

gondolkoztam picit...


ha már ennyire okos vagy, akkor azt is észrevehetted volna, hogy az általad nézett táblázatban szerepel olyan is, hogy "A legkisebb követési időköz (sec) 140" ami biztosan nem az általam elmlített "hétköznap, délidőben"-re vonatkozik, hanem leginkább a hétköznap 6-8 és 16-18 közötti csúcsra.

( [link] )


Mellesleg ha az általam felvázolt gondolatmenetbe nem a 4-5 percet helyettesíted be, hanem a 2-t, akkor az eredmény egy irányban 9, ami a vonalon 18 (a +1 meg gondolom az egyik végen pihen).


Szóval mi is a baj a becsléssel, azt leszámítva, hogy te nem voltál képes agyilag feldolgozni????

2008. okt. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!