Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Debrecenből megyek Miskolc...

Ha Debrecenből megyek Miskolc felé vonattal, de nem Miskolcig, akkor valóban jobban megéri Miskolcig venni a jegyet, mint addig, amíg valójában menni akarok?

Figyelt kérdés
természetesen ha 100 km+ a távolság

2016. nov. 21. 10:43
 1/8 anonim ***** válasza:

Most komolyan! Szerinted honnan kellene nekünk azt tudni, hogy te hova is akarsz menni valójában?!?!? Egy számodra is értékelhető válaszhoz nem volna baj tudni a célállomást is!


Amúgy meg:

www.elvira.hu

Nagyon aranyos csaj! 2 percen belül meg fog mondani mindent, amire kiváncsi vagy. :)

2016. nov. 21. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
nincs semmilyen konkrét úticélom, csak az ez alatti kérdésben van valami "üzletpolitika", hogy a Debrecen-Miskolc vonalon a jegy 100 km-nek van számolva a 140 helyett, és azon gondolkodtam hogy akkor ha elmegyek x állomásig, ahova 120 km-es jegy kell, akkor most tényleg olcsóbban kijövök ha Miskolcig veszem? :)
2016. nov. 21. 11:00
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, idiótaság, de így van, Miskolcig kell kérni a jegyet, úgy csak 100 km, de Felsőzsolcáig pl. már 140 km-es jegyet számolnak.
2016. nov. 21. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az sem hátrány, ha az adott állomáson meg is áll a vonat.

Gyorsvonatról nem áll meg minden kis faluban.

2016. nov. 21. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

#4

na igen, de arra max IC van ami nem áll meg mindenhol, a többi úgy tudom megáll :D

2016. nov. 21. 20:13
 6/8 anonim válasza:
Nagyobb távolságra miért lenne olcsóbb?
2016. nov. 21. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

#6

próbáld ki, nézd meg mennyibe kerül egy Debrecen - Miskolc, és egy Debrecen - Hernádnémeti-Bőcs (én pl ezen teszteltem) jegy :)

2016. nov. 21. 20:42
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
#6: Mint ahogy kérdező korábban leírta: MÁV üzletpolitikai kedvezmény a Debrecen-Miskolc távra 100 km-es jegyet számol, a valódi 140 között. De ez a kedvezmény csak konkrétan a két állomás között érvényes, köztes állomásokra nem.
2016. nov. 22. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!