Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hány Ganz villamost újítanak/ú...

Hány Ganz villamost újítanak/újítottak fel mostanában Budapesten?

Figyelt kérdés

múltkor jártam Pesten, a 2-es vonalon utaztam, és egy jó kis felújított Ganz villamos jött, gondoltam mind fel lett újítva, de hiába nézelődtem utána, a többi nem volt felújított


hány darab van felújítva és hányat terveznek?



2017. jan. 5. 20:53
 1/5 anonim ***** válasza:
48%

30 épült át, de még a 90-es évek végén. Nem terveznek többet felújítani, ha forgalomba áll az összes új CAF, a régi Ganzok fő bevetési területe a 47+49 es vonalra redukálódik.

[link]

2017. jan. 5. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
78%

Sajnos neten nem találtam róla semmit, de valóban újítottak fel villamosokat a kettes vonalon, én is láttam. Szerintem a BKK "házon belül" újítja fel ezeket a villamosokat, szerencsére szépen és igényesen. Ennek talán az lehet az oka, hogy a 2-es vonal a város egyik turisztikai jellegezetssége, így oda nem is igazán terveznek új villamosokat venni, ezért idővel valószínűleg az összes ott közlekedő villamost fel fogják újítani.


Előző válaszolóhoz: A 47-49 mellett a 47B és a 48 vonalakon is biztosan megmaradnak ezek a járművek, mert a hídon a sínek közelsége miatt más villamos nem fér el biztonságosan.

2017. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
Egy darab ilyen járnű van, kísérleti jelleggel (és nem a BKK újítja fel, hanem a BKV). És az előző válaszoló állításaival ellentétben nem terv az új villamosok kiváltása a Ganzok felújításával. Ha a sínek túl közel vannak egymáshoz, lehet keskenyebb villamost rendelni vagy arrébb rakni a síneket.
2017. jan. 6. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 darujev ***** válasza:
100%

A kettesen tényleg van felújított KCSV7 egy vagy két kocsi (ez a típusjelzése a 90-es években felújított, korszerűsített hajtásrendszerű Ganzoknak).

A jövőről: a kettes villamos vonalán a viadukt (ami egy a rakparttal párhuzamosan futó híd szerkezet durván Lánchídtól majdnem a Márc 15. térig) a szűk keretmetszet, annak a felújításáig azon a vonalon üzemszerűen nemigen fog más villamos közlekedni. Nem mintha szó lenne jelenleg további új villamosok érkezéséről.

Ahol hagyományos Ganz hosszabb távon maradni fog (némi értéknövelő felújítás után) az a 47-49-es vonal, mégpedig a Szabadság híd miatt. A probléma kettős: a hídon kicsi a vágánytengely távolság (közel vannak a sínek), ezért szélesebb kocsi nemigen fér el, ami nemigen szerencsés.. viszont van egy talán még nagyobb baj, ami nemigen kerül szóba viszont pár helyen már láttam, hogy pedzegetik: hiába lett 10 éve felújítva a híd, nemigen alkalmas arra, hogy modern alacsonypadlós villamosok a nagyobb tengelyterhelésükkel közlekedjenek rajta a napi forgalomban..

2017. jan. 6. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A villamosokat megfelelő periódus szerint felújítják. Így a KCSV-ket is. Az eredetei Ganzokból ha jól tudom 38 db marad, mert kellenek azokra a vonalakra, ahol más kocsi nem fér el, tehát előbb utóbb azokat is felújítják-
2017. jan. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!