Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Megéri buszsofőrnek állni?

Megéri buszsofőrnek állni?

Figyelt kérdés
Érettsegi után jogsit szereznék, majd irány nemzetközi buszsofőrnek állítólag 600 felett keresnek havonta. Vagy a menetrend szerinti járatok jobbak? Akár külföldön.
2017. febr. 5. 13:37
 1/6 Donald J. Trump ***** válasza:
100%
600-at még Nyugaton se kapnak, Fro. és Németo.-ban átlag 1500-1800 € körüli a távolsági buszsofőrök fizetése. Már nincs olyan egetrengető különbség a Volános távolsági és magános fizetés között - bár az való igaz, hogy utóbbi mindig egy kicsivel több lesz, de nem olyan biztos - nagy cégeknél is sokat játszanak a prémiummal, hát még kicsiknél.
2017. febr. 5. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
És ha én utazasi irodáknál leszek és viszem a turistákat külföldre?
2017. febr. 5. 13:57
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem lehet oda egyből bekerülni, de amúgy túrista buszsofőr az egyetlen, ami szerintem is tényleg jó buli. Van aki nem szereti az emberek miatt, mások imádják. Én szoktam ilyen szervezett kirándulásokra járni, és a sofőrök akikkel dumáltam, 80%-ban szeretik a melót, mindenféle szép helyre eljutnak, fas*a buszokkal járnak, nem olyan élet, mint egy kamionsofőré, aki állandóan a kabinban dekkol. A túrista buszsofőr majdnem minden este valami hotelben alszik, amit fizetnek neki, kaja is benne van, ha tengerre van a kirándulás, akkor kihasználhatja ő is az alkalmat, városokban lehet kirándulni, stb. Oké, nagyrészt a busznál kéne lenni mindig, nem tekeregni össze-vissza, de ha 2 sofőr van, akkor mehetnek felváltva.

Menetrendnél megunod az életed, mindig ugyanaz az út, ott nem látsz semmit. De tény hogy nyugisabb, nem kell mindenféle idegen helyeken járkálnod, meg belvárosokban centizgetni a szűk utcában. De ott nem is keresel annyit.

2017. febr. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Donald J. Trump ***** válasza:
71%
Az utazási iroda nem igen alkalmaz sofőröket (ahogy szállodákat, múzeumokat és strandokat sem birtokol), csak kiközvetíti egy kellően olcsó harmadik félnek az utaztatást. A hangsúly a kellően olcsón van - nagyon kevés olyan piaci szereplő akad, aki minőségi buszos szolgáltatást (s ezzel jó állapotú buszt és jól fizetett sofőrt) keres - lásd M3-as autópálya meg veronai buszbaleset. Persze lehet, hogy ez a jövőben változni fog, de jelenleg itthon a 600.000-es fizetés mindenképp álom kategória.
2017. febr. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

Ha 600 felett keresnek akkor én is beállok buszsofőrnek...

Azért csak jó lenne ha végiggondolnád. Ilyen fizuval mindenki annak menne, a volán társaságok mégse találnak autóbuszvezetőket (ott dolgozom szóval tudom).

Van egy-két nemzetközi járat, de miből gondolod, hogy te azt csak úgy megkapnád? Nyilván mindenki arra szeretne felkerülni és nem a kezdők kapják.

Ahhoz, hogy utazási irodához felvegyenek is kell több évnyi tapasztalat (meg egy kis ismeretség sem árt, hogy a többi 140 jelentkezőből pont téged vegyenek fel).

Külföldi vállalathoz is inkább csak 1-2 éves tapasztalattal vesznek fel, de biztos nem a magyar kapja a legjobb fordákat. Valószínűleg mehetsz éjszakai helyi járatra.

2017. febr. 6. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Helyi buszjáraton 600Ft-os órabér van.

Akkor számolgass egy kicsit!

Dolgozhatsz napi 13órákat, semmi másra nincs időd.

Nemzetközi szerinted miért keresne sokkal többet?

2017. márc. 21. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!