Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Szerintetek nem érdemelnének...

Szerintetek nem érdemelnének a vasúti kalauzok több fizetést mint amit kapnak?

Figyelt kérdés

Azt hallottam,nem keresnek valami "túl" jól.

Nem olyan könnyű munka az ,amit csak az utas lát,hogy sétál a vonaton és kezeli a jegyeket.

Én is csak utas vagyok és mivel sokat utazom vonattal,belelátok a kalauzok munkájába kicsit,meg van kalauz ismerősöm nem is egy és mondtak már ők is egyt s mást...


A jegykezelésen kívűl,pontos papírmunka kell,ha késik a vonat neki percre pontosan tudni kell miért késett,egy csatlakozó vonathoz,ha az adott vonat késik van átszálló utas,körbe kell kérdezni,hogy ki utazik tovább,mert ha senki akkor elengedik a csatlakozó vonatot ugyanis a kalauz lekezel több száz jegyet de nem fogja utána úgysem megjegyezni minden utast,hogy meddig is szól a jegye. Ha egy állomáson nincs jegykiadás és felszáll egy utas,menni kell akár több kocsin is keresztűl,hogy és jegyet kell neki adni,ha elszúrja és jön egy ellenőr előveszik. A som bliccelő utas az idegükre megy sokszor,hogy nem és nem akarják a jegyet megvenni,le kell szállítani,de ő nem száll le,vita alakul ki. Áhh sorolhatnám még de hosszú lenne.


Szóval elképesztő amennyit kapnak,elől a mozdonyvezető háromszor többet kap.


Szerintetek nem érdemelnének meg több fizetést?


Szerintem igen.



2017. febr. 20. 20:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
14%
nem
2017. febr. 20. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
25%
nem
2017. febr. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
0%

Miért milyen fizetést kapnak pontosan? És milyen beosztásban dolgoznak?


Felelősség mindenhol van, feladat is, a legtöbb helyen papírmunka is. Persze-persze, mindenki megérdemelné, csak nem megy egy csettintésre.

2017. febr. 20. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
14%

Kérdezzük meg a kalauzoktól cserélnének-e egy hegesztővel ugyan annyi pénzért. Koszos piszkos munka. Az emberi bőrbe beleeszi magát a az olaj és korom. Égési sérülések szaporodnak évről évre. Úgy mint a tüdőbe lerakodott mérgező anyagok. Bőrruhába beöltözve 50 fokos műhelybe több száz fokos,lehegesztett anyagok ontatják magukból a hőt. A főnön egész nap baszogat a darabszám miatt. Mert itt számon kérhető mit csináltál egész nap.


Ehhez képest a kalauz Munka nyaralás.

2017. febr. 20. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Mert a bunkó utasokon kívül mi is nehéz a kalauz munkájában?
2017. febr. 20. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Pszichésen nehéz,pszichésen is el lehet fáradni,nem csak fizikailag

Hallottatok már ilyenről?

2017. febr. 20. 22:00
 7/13 anonim ***** válasza:
54%
Egy elméleti fizikus elfárad pszichésen. A kalauz munka nem megterhelő csak xar.
2017. febr. 20. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Kaphatnék választ a #3-ban feltett kérdéseimre?

Tényleg érdekel milyen beosztásban és mennyi lóvéért dolgoznak.

8? 12? Valami egyéb beosztás, pl. osztott műszak?

Mennyi a bruttó/nettó, valamilyen pótlékrendszer van?


Nem mintha kalauznak szeretnék állni, csak összehasonlításképpen - én pár éve kipróbáltam magamat az egyik multinál, ott a lényegében könnyű munkát párosították lehetetlen időbeosztással, a felelősségek nagyon szépen le voltak osztva, fizikailag maga a munka nem igazán megterhelő (az én előző munkámhoz képest), a bezártságérzetet is meg lehet szokni (hogy a sornak mennie kell, akkor hagyhatod ott ha leváltanak vagy ha végszükség esete forog fenn) és nem annyira szörnyű anyagilag.

2017. febr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:

Nem. Ha pénzt különítenénk el, akkor a minimálbéres ápolók fizwtését kéne emelni. A vonaton egészséges emberek közt sétálsz, és csak wgy kis papírkát nézel. Nem halnak meg melletted, nem betegek melletted, nem kell eltakarítanod idegenek ürülékét és nem mosdatsz ismeretleneket.

A tanárok picit többet keresnek, de nem egy jól fizető szakma. Pedig az ő kezükben a jövő. Napi 6-7 órát dizikailag is nehéz megtartani, a szelle i részről nem is beszélve. Itt is vannak tróger bliccelők. Ezekután még készülni, dolgozatot javítani kell, arról nem is beszélve, hogy milyen bolond szülők vannak.

Vagy a tűzoltóknak. Ide szintén fel kell készülni fizikailag és szellemileg is. Ha nincs ott fejben, veszélybe sodorja a saját-és társai életét. Olyan felelőssége van, ami egy vasutasnak sose lesz. Emberek halálát nézi végig, megfulladt, elégett felnőtteket ás gyerekeket láz. Emberéletek múlnak rajta.


A vasutason mi múlik? Hogy eljuss A-ból B-be?

Nem csak az ő fizetésükkel van baj!

2017. febr. 22. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Hááát!


Azért a "papírmunkán" kívül forgalmi ténykedései is vannak. Ezenkívül ha például valaki leesik a vonatról, vagy felugrik, és baleset lesz, vagy kiesik egy nyitott ajtón, akár büntetőjogi eljárás alá is kerülhet, és börtön is lehet a vége. Sajnos volt már rá példa.

Ezenkívül sokan őt szidják, köpködik, esetleg tettlegesen bántalmazzák.

Cserébe rendszertelen műszakba jár, családi élettel nem összeegyeztethetően.És keres szerintem kb. 120-160 ezet forintot. A rendszertelen beosztás miatt másodállásban sem igazán tudnak elhelyezkedni.

Létezik 16 órás forda is. Lehet irigykedni.

Nehéz összehasonlítani a tűzoltóval, vagy ápolóval, azok is kemény, nehéz, és felelősségteljes szakmák.

Nem vagyok jegyvizsgáló, de van rálátásom a munkájukra.

2017. febr. 24. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!