Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mikor nyithatja ki a buszvezet...

Mikor nyithatja ki a buszvezető az ajtókat?

Figyelt kérdés
Csak a megállókban? Van erre valami szabály? Tehát például, ha nem tudott a szülő leszállni, de a gyerek igen, akkor ha szól a sofőrnek leszállhat? Nyilván nem az autópályán, de mondjuk buszsávban a járda mellett, ahol elvileg különösebb veszély nélkül megtörténhet a leszállás.

2017. márc. 19. 10:52
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, nem, csak a megállóban. Mikor rendszeresen busszal jártam reggel és már "ismertem" a sofőrt, megkértem egyszer, hadd szálljak ki két megálló között, mert amíg a dugóban állunk, inkább gyalogolnék. Azt mondta, nem lehet, mert megbüntethetik. Persze vannak kivételek mindig, de az ilyet a sofőr saját felelősségére teszi.
2017. márc. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Igen, szabál van rá, hogy csak a megállóban nyithatja ki az ajtót. Távolsági busznál is. Egy időben tudom, hogy erre még a zsaruk is nagyon rá voltak állva, lehet most is. Akkora büntetéseket nyomtak a sofőrökre, hogy az egész fizetésük ráment.
2017. márc. 19. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor nem értem, hogy a napokban történt trolis ügyet miért akarják bíróságig vinni. Főleg, ha egészségügyi baj nem történt. Mit akarnak elérni? Miért kell nekik a jogi huzavona, meg a több éves jogi eljárás, nyomozgatás. Szerintem nyilván nem direkt csukta rá az ajtót...
2017. márc. 19. 15:49
 4/5 A kérdező kommentje:

Bár másrészről megértem, én is megijedtem volna. Csak nem tudom mit lehet az egész vége? Kirúgják a sofőrt, kártérítést fizettetnek vele?

A BKV szerint, a kamerák tanúsága szerint máshogy történt az eset...

2017. márc. 19. 16:02
 5/5 anonim válasza:
100%
Hivatalosan csak a megállókban (a BéKuKa keményen kötbérez érte), gyakorlatilag láttam már nem egyszer az ellenkezőjét. Farkasréti temetőnél például a hegyre csak megfordulni (megállás nélkül) menő villamospótló megállt az idős néninek... Chuck Norris meg megállította a 20E-t a Reinernél :D
2017. ápr. 4. 04:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!