Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ha Pesten veszek egy vonaljegy...

Ha Pesten veszek egy vonaljegyet, de úgy utazok buszon, villamoson hogy csak akkor lyukasztom el, ha ellenőr száll fel, mennyire tudnak belekötni?

Figyelt kérdés
3 napra mennék Pestre,de sajnálok 4000ft-ot a 72 órás jegyre. Egy 24 órásat venni akarok a többit meg ilyen fél-blicceléses pitlák módszerrel tervezném. Próbálta már valaki? Nyilván hátul utaznék és ha csak nem ott toppanna be az ellenőr nem tünne fel szerintem hogy akkor lyukasztom el. Szerintetek?

2017. máj. 25. 16:35
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
94%
Beszélgessünk kicsit. Én itt élek Pesten. Nem elég, hogy a hatalmasok lopnak, de még ti is. Miért én szívjak azért, mert te sunyi tolvaj vagy?
2017. máj. 25. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Hát figyelj Apukám, szerinted nem pofátlanság 4000ft-ot fizetni 72 óra utazásért? Mert amikor még tudtam diákkal menni lazán megvettem a havi bérletet. Jelenleg nincs munkám,Anyuci apanásból vagyok és nagy ívben teszek a becsületes közlekedésre,a kérdésre kérek választ:)
2017. máj. 25. 16:56
 3/29 anonim ***** válasza:
87%
Hát figyelj Apukám, szerinted nem pofátlanság 4000ft-ot fizetni 72 óra utazásért? - Ja, hogy te nem akarsz pofátlannak lenni, azért nem fizetsz. Világos.
2017. máj. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
93%

Ha sikerül kilyukasztanod, akkor nem tud mit tenni veled, hisz van érvényes jegyed, ha nem fogadja el hívjon rendőrt, neked lesz igazad.


De volt már olyan, hogy odaugrott és letakarta a kezével a jegykezelőgépet, de az is lehet, hogy szólnak a sofőrnek, hogy kapcsolja le, akkor meg beszívtad és fizethetsz 16 ezret. Szerintem nem éri meg az idegeskedést.

2017. máj. 25. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
90%
Lyukasztó szerintem már nincs. A járművezető le szokta tiltana a rendszert, amikor ellenőrök szállnak fel. Nagyon résen kell lenned, hogy még előtte kezeld a jegyet, mielőtt beállna a busz.
2017. máj. 25. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 A kérdező kommentje:
Az még nem olyan vészes. Egy vagy 2 24 órás jegyet nem sajnálok egy nap meg max csak a régi 1-es villamossal megyek, na ott tiltsa le a lyukasztót:D
2017. máj. 25. 17:11
 7/29 anonim ***** válasza:
83%

"szerinted nem pofátlanság 4000ft-ot fizetni 72 óra utazásért?"

4000 Ft egyáltalán nem sok 3 napos korlátlan utazgatásért. (pl. Bécsben ugyanez 2x ennyibe kerül)

Talán el kéne menni dolgozni és akkor nem vágna földhöz a 4000 Ft...

Amúgy meg nem muszáj igénybe venned a szolgáltatást, ha az ára nem megfelelő neked. Mehetsz biciklivel, gyalog, stb.


#5: Az ikarusokon és a nem felújított ganz és tátra villamosokon elvétve előfordul még.

Tavaly a 4-6-oson ganz villamos jött és többen nem boldogultak a lyukasztójával. :D

2017. máj. 25. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
De 4000 ft nagyon is drága főleg,hogyha úgy vesszük vettem úgy 3450ért havi diákbérletet hogy összesen 5x utaztam vele. Ha nem lenne így időben limitálva vegyük úgy,hogy most utazom le. (akkor nem volt rá szükség,most van)
2017. máj. 25. 17:29
 9/29 anonim ***** válasza:
100%

Semmi nincs ingyen. Valakinek ki kell fizetnie. Ha te nem, akkor másnak.

A közösségi közlekedés a világon mindenhol veszteséges. Állami támogatás mindenhol kell.

Ha egyetlen bliccelő sem lenne Pesten, a jegyárakból akkor sem jönne össze annyi, amennyibe kerül ez az egész.

A jegyek és bérletek fajtái és ára ezért politikai döntés kérdése csak.

Attól, hogy valaki diák, még nem olcsóbb a fuvarozása. Aki tanul, azért kap olcsóbban utazást, hogy ne legyen akadálya az, hogy nincs pénze a családnak.

Vagy neki magának. Lehetne ingyenessé is tenni, meg semmiféle kedvezményt is adni.

Régen, a fiatalkoromban minden (!) járművön volt kalauz. Ma már azért csak ellenőrök vannak, mert sokkal többen utaznak, s nem lehet megfizetni embereket, akik a tömött járműveken adnák a jegyeket.

Hosszú percekig állna a jármű a megállóban.

Ezért vannak csak ellenőrök. Kisebb létszámban, ritkábban. Így könnyebbé vált a lógás.

A döntéshozók közben arra felé hajlanak, hogy nem a közpénzből elvett összegből pótolják a hiányt, hanem tovább emeljék a tarifát.

Miattatok.

2017. máj. 25. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
Kedves kérdező! Írod, hogy még csak munkád sincsen. Gondolom, akkor kapsz valami ellátást, amit amúgy is az adófizetők dobnak össze neked a közösből. Mondd csak, nem okoz neked lelkiismereti problémát, hogy még ezen a téren is parazitáskodni szeretnél? Nincsenek miatta önértékelési gondjaid?
2017. máj. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!