Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Nyáron megyünk Sartira emelete...

Nyáron megyünk Sartira emeletes busszal. Kicsit félek mert állítólag Macedóniánál veszelyes kanyargós utak vannak a hegyoldalba. Könnyen fel tud borulni egy ilyen busz?

Figyelt kérdés
2017. jún. 15. 17:46
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
En 2014-ben voltam Sartin, és igen eléggé kanyargós az út. Grand Tours-sal mentünk és 6 órát álltunk a Szerb-macedón határon, 2 órát a szerb-görögön. Soha többet busszal sehova...mindamellett a szerb autópályán a sofőr végig reflektorral ment, hiába jöttek szembe, vagy akár volt útszűkület, le se sz*arta és taposta neki mint az állat, csoda, hogy nem történt baj.
2017. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
bocs, macedón-görögön 2 óra, nem a szerb-görögön, mert olyan nincs
2017. jún. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Igen.
2017. jún. 15. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Inkább szakadékba zuhannak, láttam párat jó mélyen a tetején állni. De akkor sem ülnék buszra ha nem ülne ott legalább 20 fokhagymazabáló tajparaszt.
2017. jún. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Megy a hangulatkeltés...

Nem zuhan le arányaiban több busz, mint személyautó... Nem friss jogsis sofőrök.

Naponta több ezren, vagy több tízezren megteszik azt az utat, vagy más hegyi utakat.

Nemrég a Zemplénben voltam, nem kevésbé veszélyes.

Csak az arányokat nézd, lényegesen több baleset történik személyautóval, mint busszal, és több baleset van szimpla sík úton, mint kanyargós hegyi utakon.

Nem fogja 90-nel bevenni a kanyart a hegyen, ez fix.


Egyébként mindettől függetlenül félelmetes, de azért csodaszép az a táj, ahol elhaladtok majd.

Alapesetben éjszaka értük volna el, és átaludtuk volna, de mivel mi is 6 órát álltunk Szerbiában, mert lerobbant a busz, Macedóniába már világosban értünk, és megérte látni.

2017. jún. 15. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, és egyetlen lezuhant buszt sem láttam a szakadékok alján...

Ez a "láttam ott jópárat" kamu.

2017. jún. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Ez nem hangulatkeltés, de tényleg taposta neki mint a kur*va élet, még anyósom is megjegyezte, hogy nem túl gyors ez? Mondom neki, de eléggé. Tapasztalt sofőrök ja, de ők is emberek, azért ezt ne felejtsük el. Amúgy meg, az, hogy több személyautós baleset történik, no igen, mivel több is van belőlük az úton, mint buszból, szóval azért mások az arányok.
2017. jún. 15. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nézd, a közúti közlekedés minden közlekedési ágazat közül a legveszélyesebb, hiszen szinte bárki részt vehet benne. Innentől kezdve a buszos utazás sajnos a veszélyesebb dolgok közé tartozik - mégsem kell lemondani róla. Ha gáz a sofőr stílusa, szóljatok neki, hogy menjen lassabban, óvatosabban. Ami a borúlást illeti: ha be vagy kötve, akkor egy korszerű busz borulását igen jó esélyekkel túl lehet élni.
2017. jún. 16. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Amúgy meg, az, hogy több személyautós baleset történik, no igen, mivel több is van belőlük az úton, mint buszból"


Ezért írtam, hogy még ARÁNYAIBAN IS több a személyautós baleset.

Nem veszélyesebb busszal közlekedni, mint autóval.


Az meg, hogy anyósod gyorsnak érezte...

aki nem szereti a sebességet, már a 60-at is soknak érzi.

Egy idős ember főleg.

Egy emeletes buszon ülve meg méginkább.


Aki szerint ez ennyire veszélyes, az tényleg otthonról se mozduljon ki, mert gyalogosként is elütheti egy autó, de akár egy repülő is rázuhanhat.

2017. jún. 16. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Hát azért nem 60-nal ment, és nálunk senki sem félős, ezt garantálom. De azért busszal taposni akkor sem normális.
2017. jún. 16. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!