Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Igaz, hogy a BKK vonaljegyek...

Igaz, hogy a BKK vonaljegyek csak egy hónapig érvényesek?

Figyelt kérdés
Meg akart bűntetni egy ellenőr, mert jegyellenőrzés volt, és május 3-án vettem a jegyemet. Végül nem tette, de még van vagy 10 jegyem amit akkor vettem, szóval jó lenne tudnom hogy akkor most mivan :(

2017. jún. 26. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem igaz.
2017. jún. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
És elmondanád a teljes sztorit? Mert ez így kontextusból kiragadottnak tűnik, mint minden olyan esetben, amikor a kérdező saját magát akarja menteni.
2017. jún. 26. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:

Hát ezt a másodikat nem igazán értem, nincs mit mentenem magamon, csak tudni akarom hogy holnap használhatom-e a jegyeimet.

De ha tudni szeretnéd: május 3-án vettem tizenakárhány vonaljegyet, hogy ne kelljen késöbb azzal bajlódnom. Tegnap metróból kiszállva ellenőrizték a jegyeket. Mutatom az ellenőrnek az enyémet, és azt mondta ezt nem fogadja el mert több mint egy hónapja vettem. Néztem rá bambán, mert nem ismerek ilyen időkorlátot, ezért kérdeztem mióta van ez így. Azt mondta mindig is így volt. Mire én még bambábban néztem. Kb ennyi a sztori, mert vigyorogva arrébb állt.

2017. jún. 26. 16:12
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Akkor csak szívatott téged...

A vonaljegy a következő áremelésig érvényes. Olyan pedig nem volt és nem is lesz egyhamar.

Amióta hőpapírra nyomják a jegyet, azóta van egy másik "időkorlát" is, mégpedig az, ameddig a jegy olvasható marad. Nagyjából 1-1,5 év alatt használhatatlanná halványul.

2017. jún. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Értem, köszi :( De legalább megnyugodtam, hogy nem kell újakat vennem...
2017. jún. 26. 16:29
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy ha 10 jegyet vagy többet veszel, akkor érdemes gyüjtőjegyet venned. Ami 50 Ft-tal olcsóbb darabonként.
2017. jún. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Egész pontosan: a most kiadott jegyek a következő áremelés után még 1 teljes évig érvényesek lesznek.

[link]


Tényleg csak szívattak.

Meg tényleg érdemes lett volna gyűjtőt venned. (Én is most vettem, kb. évente fogy el a 10 db.)

2017. jún. 26. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Már bocs, de a vonaljegyeken max a kibocsátás évszáma van, az hogy mikor vetted pontosan az a jegyről nem derül ki.Az eladás dátuma csak a bérleteken, napijegyeken van feltüntetve. de ezeknél sem az eladás, hanem az érvényesség időszaka számít
2017. jún. 27. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Hát az enyémről kiderül.


[link]

2017. jún. 28. 11:13
 10/10 anonim ***** válasza:
#8-as le van maradva pár évvel. Amióta vannak az automaták (~4-5 éve), azóta rányomtatják a vásárlás dátumát.
2017. jún. 28. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!