Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Gyakorlatilag ha úgy vesszük...

Gyakorlatilag ha úgy vesszük 20 évig simán lehetett bliccelni a BKV-n? Nem volt közterület felügyelő az ellenőrőkkel.

Figyelt kérdés

Én úgy gondolom, hogy ha 2018-ban választás és máss kormány kerül a hatalomr akkor ez megszünik.

20 év alatt miért nem tudták ezt bevezetni? Miért nem volt BKK régen? Szerintetek medddig lesz, hogy közterületfelügyelő lesz az ellenőrőkkel?



2017. júl. 10. 19:43
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
jajj de naív gyerek vagy még :)
2017. júl. 10. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

"Gyakorlatilag ha úgy vesszük 20 évig simán lehetett bliccelni a BKV-n?"

Igen, ha nem volt rendőr a közelben, akkor simán megléphettél és az ellenőr jogilag semmit nem tehetett veled.


"Én úgy gondolom, hogy ha 2018-ban választás és máss kormány kerül a hatalomr akkor ez megszünik."

Fogalmam sincs, hogy ezt miből gondolod. De amúgy nem fog más kormány hatalomra kerülni, meg nem is lenne érdeke egy másik kormánynak ezt megszüntetni.


"20 év alatt miért nem tudták ezt bevezetni?"

Nem jutott eszükbe vagy nem tudom. A közteresek igazoltatási jogát bizonyára nem volt egyszerű kiharcolni.


"Miért nem volt BKK régen?"

Amíg a bkv képes volt ellátni a feladatát, addig nem volt rá szükség. Utána a városvezetés egy kalap kaka volt, a főváros tömegközlekedése 2009 körül siralmas állapotban volt.


"Szerintetek medddig lesz, hogy közterületfelügyelő lesz az ellenőrőkkel?"

Szerintem amint bevezetik a rég áhított elektronikus jegyrendszert és beléptető-kapuk lesznek, az ellenőrökre gyakorlatilag nem lesz szükség.

2017. júl. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Alex Fly ***** válasza:
Akkor sorban:
2017. júl. 13. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alex Fly ***** válasza:

Akárki kerül kormányra 2018-ban, nem lesz érdeke megszüntetni egy működő rendszert. Sajnos Magyarország nem arról híres, hogy annyira szabálykövetőek lennének az emberek, hogy el lehetne hagyni. Ahogy írtad: ezzel csak a bliccelés megúszása lenne egyszerűbb és naivság lenne feltételezni, hogy nem élnének vissza a lehetőséggel.


A BKK meg egyszerűen azért nem volt régenb mert a magyar közlekedésszervezés majd félévszázados lemaradásban van a fejlett országokhoz képest. A BKK pedig eredetileg egy fejlett rendszer voltb ami összefogta a főváros közlekedésével foglalkozó szervezeteket és koordinálta azokat. Így lehetett rendszerben gondolkodni. Az már más kérdés, hogy a főpolgármester primitívsége miatt ez ma sem működik...

2017. júl. 13. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!