Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Akkor most bezárják a Déli...

Akkor most bezárják a Déli Pályaudvart vagy nem?

Figyelt kérdés
Most nemrég voltam a Déli Pályaudvaron és meglepett, hogy milyen rossz állapotban van. Elég régen nem jártam arra, és csodálkoztam, hogy sötét és horrorisztikus.

2017. aug. 20. 14:16
 1/5 A kérdező kommentje:
És az is érdekelne, hogy mi lenne a helyén. Illetve szerintem 2-es metrót jelenlegi végállomása elég kihasználatlan lenne ezért mondjuk Kelenföldig meg lehetne hosszabbítani.
2017. aug. 20. 14:26
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Most épp csend van a téma körül. Ha a józan ész felől közelítik meg a dolgot, akkor megmarad. Ha bezárásra kerülne sor, Kelenföldet kellene nehézkesen és drágán bővíteni, plusz észak felöl valamilyen közlekedési kapcsolatot kialakítani oda. És még így is egy vasútüzemileg nehezen használható megoldást kapnánk.


Egy 2015-ös tanulmány szerint a különféle megoldások költsége a következőképp alakulna:


-A Déli pu. bezárása, a 2-es metró kelenföldi hosszabbításával és Kelenföld bővítésével: 85 milliárd forint


-A Déli pu-ra átépítés után csak az Érdet kiszolgáló járatok mennének be (4-5 vágány), a többi a bővített Kelenföldön fordulna: 55-65 milliárd forint


-A Déli átépítése csökkentett kapacitással (6-8 vágány), Kelenföld bővítése: 45-55 milliárd forint


-A Déli pu. bezárása, Déli-Kelenföld között villamosvonal kiépítésével és Kelenföld bővítésével: 15-20 milliárd forint


-Déi pu. felújítása, a felesleges külső területeket elbontják (jelenleg ez a lehetőség áll nyerésre): 5-8 milliárd forint

2017. aug. 20. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszi szépen!
2017. aug. 20. 14:47
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
A kormány időközben letett a pàlyaudvar bezárásáról annak költségvonzata miatt. Így a területére álmodott kórház is máshol valósul meg.
2017. aug. 20. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az egy rémálom lenne. SZerintem a maga nemében szép és modern épület lenne elpusztítva. Azért egy felújítás is ráférne.
2019. jún. 30. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!