Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Találtam egy felnőtt bérletet....

Találtam egy felnőtt bérletet. Diák vagyok. Használhatom? Eléggé rossz anyagi helyzetben vagyok. így tudnék spórolni. Nézik az ellenőrök a sorszámot?

Figyelt kérdés

Felsőoktatási diákbérletet szoktam mindig venni. Nem tudom hány éve megveszem.

Találtam viszont pár napja egy felnőttbérletet, ami jó szeptember végéig... lehet valaki épp megvette,és elhagyta.


Az van ráírva, hogy természetes személy, 9500 ft, meg ugye a sorszám.


A tapasztalatom az, hogy iskolakezdésnél több az ellenőr... de inkább akkor, amikor osztják a diákmatricákat..

Nem lehet belőle baj, ugye?


Mármint az ellenőrök nagyon ritkán nézik a sorszámot, ugye?

Eléggé sok kiadásom volt most albérlet kapcsán, meg egyebek.. minden most jött össze (kontaktlencsefolyadék, egyéb gyógyszer, albérleti dolgok, stb. )

A bérletem ma jár le...


23 éves vagyok, egyetemen tanulok.

Így tudnék spórolni... a diákomon van diákmatrica. Még sosem vettem felnőtt bérletet Pesten, csak diákbérletet.


Nem lehet baj abból ugye, ha ezt a talált felnőttbérletet használom?

Így 3450 ft-ot megspórolnék most, hó elején... ami fontos lenne. Mert fizetés csak 10.-e körül jön.

Szerintetek nem lehet gáz így, ugye? Mármint sosem nézik a sorszámot az ellenőrök, csak azt, hogy legyen bérlet, ugye?


Vagy ha mégis megnéznék, akkor azt kell mondani, hogy "Elnézést, otthon maradt a személyim, és csak diák van nálam.. " így nem lehet gáz, ugye?



2017. szept. 2. 23:14
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
78%
Az nem jutott eszedbe, hogy leadod? Mert az lenne a helyes.
2017. szept. 2. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
80%

Ha azt mondod, jogi karon tanulsz, elkaparom magam.

Nagyon megütheted a bokád, ha nincs szerencséd.

Hurcoltak meg már olyan nőt is Pesten, akinek érvényes, rendes áru, saját pénzén vásárolt, minden tekintetben kifogástalan bérletére az ellenőrök ráfogták, hogy hamis.

Te teljesen jogtalanul használnád ezt a bérletet.

A bíróságot nem hatja majd meg, hogy csóró vagy.

A csórónak egyik kincse a becsület. Mása nemigen van. Hát azt szokták őrizgetni.

2017. szept. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
65%

Ha megnézik, akkor buktad és fizethetsz 16 ezret.

Szóval nem éri meg kockáztatni.


Meg egyébként is suttyóság olyan dolgot elrakni, aminek a Szóval add le szépen a legközelebbi forgalmi ügyeleten.

2017. szept. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
59%
* ...aminek a tulajdonosa azonosítható. Az a bérlet NEM A TIÉD. Szóval add le szépen a legközelebbi forgalmi ügyeleten.
2017. szept. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
58%
Lehet, hogy te nyersz rajta 3450Ft-ot (húúúú de nagy összeg...), de aki elvesztette bukik 19ezret, mert vennie kell egy újat is (segítek, az a te nyereséged 5,5-szöröse)... na de hiába a tisztességet nem tanítják az egyetemen... mondjuk azt nem is lehet tanulni. amúgy meg lehet, hogy ő csóróbb, mint te.
2017. szept. 3. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
70%

Nem kell azt mondani, de mondhatod, hogy nincs nálad a személyazonosító igazolványod, de attól még kivetik a pótdíjat. Ugyanis, azért van a bérleten az azonosító szám és azért vetik össze a személyazonosító igazolvánnyal, hogy ne használhassák többen. Ha nincs nálad a személyazonosító igazolvány, akkor az utazási feltételeknek nem felelsz meg; nem állapítható meg, hogy jogosan használod a bérletet.

És vagy megfizeted a pótdíjat (2 munkanapon belül, ügyfélszolgálaton, 8000 Ft, azon túl 16000 Ft), vagy a fizetési határidő leteltével érkezik a 32000 Ft-os „számla”.

Hacsak, 5 munkanapon belül be nem mutatod ügyfélszolgálaton az otthon felejtett, a bérleten levővel egyező számú személyazonosító igazolványod, mert akkor a pótdíj helyett csak 2000 Ft bemutatási díjat kell fizetned. De, ezt, ugye, nem tudod megtenni.

2017. szept. 3. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 anonim ***** válasza:
43%

Kérdezőkém, te egy igazi gerinctelen féreg vagy. Nincs véletlenül cigány a felmenőid között? Anyu, apu? Bár még azok között is van tisztességesebb.


Ilyenkor szégyellem magam, hogy ember vagyok.

2017. szept. 3. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/32 Alex Fly ***** válasza:
68%
Én is rossz anyagi helyzetben vagyok. Lophatok tőled?
2017. szept. 3. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
25%
A felnőtt teljesárú bérlet olcsóbb, mint a diák? Vagy ez valami kedvezményes felnőttbérlet? Mert akkor tuti, hogy ellenőrzik is, jogosult-e a kedvezményekre és ki is buksz vele.
2017. szept. 3. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
27%

Én pesti bérletet nem szoktam venni, de rendes bérletem aláírja a kalauz, utána 99.9% hogy nem kér személyit hozzá. (csak MÁV)


2-3 éve tömegközlekedem, azért kértek 1x igazolványt mert megkérdeztem hogy odaadjam-e, mikor valamikor nyáron volt nagy bérlet ellenőrzés.


(Személy szerint én féreg dolognak tartom, hogy a bérletre személyi számot kell írni hiszen csak 1 ember utazhat vele nem m1 ki az? szemét pénzéhes banda...)


Én nem ítéllek el, használd bár ha lebuksz fizethetsz

2017. szept. 3. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!