Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Van esély az 1-es villamos...

Van esély az 1-es villamos vonalának befejezésére?

Figyelt kérdés
Van esély, hogy eléri az Etele teret?
2017. okt. 2. 19:13
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Nincs.
2017. okt. 2. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
35%

van. most következik az, ami az Andor úton is volt, most meg a Rómain...nem tudják miért, de tüntiznek az emberek.


az Etele úton a középen kivágandó fákért tüntetnek a panellakók, mert azok biztosítják a tiszta, jó levegőt.

A villamos nem érdekli őket.(azt a húsz hangadót)

2017. okt. 2. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Oké, kettes, de az Etele úton egyrészt már évtizedek óta megy a hiszti a fák védelmében és több tízezer utas érdekei ellenében, aztán mégis le van szerződve már a kivitelező is. Ehhez képest a Rómain pár száz ingatlantulajdonos megy szembe több ezer parthasználóval és a közbeszerzéshez sem jutottak el, csak a megkerüléséig, ami ugye könnyen vissza is nyal ott, ahol tiltakozások vannak. Szóval villamos lesz hamarosan az Etele úton
2017. okt. 2. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Elhiszem, hogy nagyon rossz érzés a lakóknak, ha tényleg kivágják a fákat. Én amúgy szeretem Kelenföldet, kedvelt kerületem kedvenc része és az Etele út tényleg kellemes, ligetes, a paneltelep ellenére élhetőnek tűnik.

Ugyanakkor az 1-es villamosra nagy szüksége van a város közlekedésének.

2017. okt. 2. 19:58
 5/9 anonim ***** válasza:

Esély? - az van.

A remény marad utoljára.

2017. okt. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hát bennem a remény néha kevés. :D
2017. okt. 2. 20:21
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Kíváncsi lennék mióta van tervben az 1-es villamos Kelenföldig hosszabbítása, a Lágymányosi híd megépítése óta biztosan, ami mondjuk 25 év.

25 éve tudják, hogy egyszer ki kell vágni a fákat az Etele útról és 25 évig senki nem csinált semmit, nem telepített máshova, nem bsztatták a kerületi közterület fenntartót, hogy készüljön az eseményre, nem történt semmi. Most 25 év után, meg hiszti van :D


Azért ez egy kicsit nevetséges szerintem.

2017. okt. 3. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
A pontos nyomvonal az úgy 5-6 éve lett véglegesítve, addig voltak azért verziók a vasút menti, Bártfai utcai vonalvezetéssel is, persze egyik sem túl logikus alternatíva. Az viszont, hogy a Hungária körúti vonalnak el kell érnie a Kelenföldi pályaudvart valamilyen formában, a Lágymányosi híd előtti tervekben is benne volt.
2017. okt. 3. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Ha a lakóknak nem tetszik a fakivágás, szerintem akkor az autóforgalmat kellene blokkolni. Mehetne az autók helyén a villamos, a megállóknak is bőven lenne hely, a fákhoz hozzá sem kéne nyúlni. Persze "kivéve engedéllyel" be lehetne hajtani, viszont a parkolókat el kellene felejteni mindenképp.
2017. okt. 5. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!