Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Hogy mükődik a vonat utazásnál?

Hogy mükődik a vonat utazásnál?

Figyelt kérdés
Most a szünetben szeretnék először át menni a barátnőmhöz, és vonattal kellene. Mivel nem utaztam még vele nem tudom ott hogy mükődik az egész. Egy kis faluból szállnék fel, de ha jövök haza az megáll magától, és nekem kell kinyitni az ajtót vagy a kalauznak? Meg online lenne a jegy megvéve, akkor hol látom hogy hova kell ülnöm, vagy az mindegy? Természetesen ha tud valaki valamennyit is segíteni, zöldet kap. Köszi

2017. okt. 22. 22:39
 1/4 Quatermain ***** válasza:
Attól függ hogy IC (InterCity) vagy személyvonat. A legtöbb már automata ajtós csak a zöld gombot nyomd majd meg, ha a régi személyvonat akkor neked kell kinyitnod és befelé nyílik. Csak IC-nél van helyjegy, de ott sem az összesnél és megvannak számozva a helyek az ülés fölött.
2017. okt. 22. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Személyvonat. Szóval nekem kell kinyitni, és ha nem tudom? Akkor is megáll, vagy nyomnom kell valamit?
2017. okt. 22. 23:24
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon a vonatok túlnyomó többsége megáll minden olyan helyen, ahol meg van hirdetce a menetrendben, függetlenül attól, hogy van-e le- vagy felszálló utas. Talán a kőszegi vonal a kivétel, ahol előre kell jelezni gombbal, meg persze a kisvasutak, ahol felszálláskor kell előre szólni a kalauznak.
2017. okt. 23. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom melyik vonalon szeretnél utazni, de biztosan meg fog állni a vonat, kivéve, ha a menetrendben nincs meghirdetve a megálló, ahol le akarsz szállni, erről legegyszerűbben az elvira.hu -n tájékozódhatsz, beütöd, hogy honnan hova utaznál és mikor, és listázza az összes vonatot ami meg fog állni.


Az ajtónyitásról: mindenképp neked kell nyitni, többféle vasúti kocsit és motorvonatot közlekedtet a máv, mindet máshogy kell nyitni. Mellékvonalakon általában bzmot közlekedik, ezeknél az ajtó külső és belső részén is van egy fogantyú, kívül kb derék-mellkas magasságban, belül szemmagasságban, ezt kell megfogni es ezzel az ajtót elhúzni általában a kocsi közepe felé.

20-35, 20-37 és halberstadti kocsik esetében (keress rá google-ben, nézd meg ilyen közlekedik e felétek) a kilincset kell erősen lenyomni, és kívülről erősen húzni, belülről pedig erősen tolni az ajtót, belülről van egy szürke rész az ajtó alsó részénél, arra ne állj rá, mert vagy nem nyílik ki az ajtó, vagy kiesel a kocsiból.

By és bhv kocsiknál lenyomod a kilincset és csak simán kinyitod, mintha egy ház bejárati ajtaja lenne, befelé nyílik, belülről szintén vigyázz, ne állj a rácsos részre, mert nem fogod tudni kinyitni az ajtót.

Flirt vonatoknál csak meg kell nyomni egy nagy gombot az ajtón, illetve belülről az ajtó mellett, ne ijedj meg ha lassan nyílik egy kicsit az ajtó, ki fog az nyilni, csak kicsit hosszabb idő, amíg alulról kienged egy lépcsőszerűséget a vonat.

Egyenlőre ennyi jutott eszembe tipikus vasúti kocsikból, de ha megmondod honnan hová szeretnél utazni, és kb mikor, akkor tudok pontosabbat is mondani ezeknél

2017. okt. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!