Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Támogatnátok-e egy olyan...

Támogatnátok-e egy olyan kampányt, amelyikben megkérnék a nyugdíjasokat, hogy lehetőség szerint ne közlekedjenek a reggeli csúcsforgalomban?

Figyelt kérdés

Mit gondoltok erről, mennyire reális? Illetve milyen előnyei, hátrányai lennének?

Vagy lehet-e pl. ehhez igazítani egyes helyek nyitvatartási rendjét?


2017. nov. 7. 11:21
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
81%
Nem, én az ennél erősebb ösztönzőket támogatnám. Például (reggeli) csúcsidőben ne tök ingyen, hanem 50 százalèkos bérlettel utazhassanak csak a 65 éven felülilek.
2017. nov. 7. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
32%
Majd akkor térjünk vissza erre, ha nyugdíjas leszel! Kíváncsi lennék akkor mennyire tetszene, hogy a korod miatt megkülönböztetnének másoktól! Nem vagyok nyugdíjas..
2017. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
46%

Semennyire.

Rendszeresen leírom, hogy

- a nyugdíjkorhatár nőknél 60, férfiaknál 65 év. Tehát aki idősnek látszik, közel sem biztos, hogy nyugger;

- nem csak ő közlekednek csúcsidőben a passzívak közül;

- az idősnek sem kisebbek az igényei. Viszont gyakorta nehezebben mozognak. Egy nyugdíjas nem vehet magának friss árut, csak a maradékot?

Járok én Pesten 9 óra körül is. A rugalmas és más okból eltérő munkarend miatt nincs igazán csöndes időszak.


A minap a babakocsisok ellen ágált valaki.

Végülis, kinek szabad akkor közlekedni?

2017. nov. 7. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 anonim ***** válasza:
45%

éldául (reggeli) csúcsidőben ne tök ingyen, hanem 50 százalèkos bérlettel utazhassanak csak a 65 éven felülilek.


Nem azért utaznak reggel, mert mindig ingyen van.

Piacon friss áru korán reggel van, nem délben. Orvosi rendelőben 2-3 óra várakozási idő egyáltalán nem ritka.

Sok helyen időpontot is kell kérni, mégsem jutsz be akkor.

Ha 8.45-re kell bemennie, akkor inkább marad beteg, mert az neked nem jó?

2017. nov. 7. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/50 anonim ***** válasza:
40%

én olyat támogatok, hogy keddenként a szőke bögyös macák szállhassanak csak fel a villamosra, hétfőn a bu*ik, szerdán a cigók, és csütörtök-péntek a 12-27 évesek.


Anyám ilyen kérdést...

2017. nov. 7. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/50 anonim ***** válasza:
36%

Nem. Én azt támogatnám, hogy a reggeli csúcsidő után ne 20 percenként járjanak a buszok, ne maradjanak ki. Akkor talán nem mindenki kora reggel indulna útnak, ha máskor is normálisabb lenne a közlekedés.

Egyébként meg az időseknek is ugyanannyi joguk van akkor közlekedni, amikor akarnak, mint bárki másnak. A nyugdíjas nem azt jelenti, hogy egész nap otthon fekszik és néz ki a fejéből. Talán pont azért vásárol be reggel, hogy a gyerekének, unokájának csináljon ebédet, mire hazamennek. Egyébként az iskolásoknak is kedvezményes az utazás, és ahhoz sincsenek feltételek.

2017. nov. 7. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 D. Brasco ***** válasza:
27%
Jól van emberek nyugalom....nincs itt semmi látnivalo .....csak a szokásos én kitaláltam,majd én megmondom kérdés.......
2017. nov. 7. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/50 A kérdező kommentje:

"az időseknek is ugyanannyi joguk van akkor közlekedni, amikor akarnak"

Valamit te egy kicsit félrenéztél. Egy aktív dolgozó nem akkor közlekedik, amikor akar, hanem kötelezően a reggeli csúcsban. Ezért próbálok tájékozódni, hogy milyen lehetőségek vannak, és ezért érdekel, hogy kit hogy érintene a dolog.

Azt szeretném elérni, hogy a nyugdíjas tényleg csak akkor menjen akkor, ha valóban kell neki, és lehetővé tenni azt is, hogy ne kelljen feltétlenül neki akkor.

Ezért írtam az egyes helyek nyitvatartását is, de úgy látom, ezt senki nem vette észre.

2017. nov. 7. 12:35
 9/50 A kérdező kommentje:

"térjünk vissza erre, ha nyugdíjas leszel!"

Ha csak egy mód van rá, én nem fogok a reggeli csúcsban mászkálni. Ha lehetne, már most se tenném.

2017. nov. 7. 12:38
 10/50 D. Brasco ***** válasza:
29%
Te meg azt nem veszed észre hogy egy olyan ostobaságot akarsz megmagyarázni hogy arra nincsenek szavak......mert most hiába szépited a dolgot te gyakorlatilag eletkor alapján akarod megmondani hogy ki mikor hova es mivel mehet.........ennyi ez a történet!
2017. nov. 7. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!