Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Sokat késett a vonatom,...

Sokat késett a vonatom, emiatt nem értem el a csatlakozást, és fent maradtam, kalauz megbüntetett, mit kellett volna tenni?

Figyelt kérdés

Már nem érte meg leszállni a vonatról, addig volt jegyem természetesen, 1 megállót még mentem, kalauz megbüntetett. A végállomáson kértem igazolást a késésről.

Most egy behajtócég nagyon rámszállt, ennek lassan már 9 éve.

(azóta se ültem vonaton)



2018. jan. 15. 04:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
83%
9 éve? Azóta nem küldtek semmi felszólítást? Akkor elévült. Ha küldtek és xartal rá, akkor pecched van, fizetned kell
2018. jan. 15. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
64%

Szólni kellett volna a kalauznak mielott önhatalmúlag fennmaradsz. Lehet elengedi az 1 megállót,de már mindegy... Nem tudható meddig volt jegyed,lehet érvényes is lett volna plusz 1 megállóra

. De szólás nélkül.. Jogos a bünti.... Kalauz vagyok.

2018. jan. 15. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Az egyik kalauz már kezelte a jegyet korábban, én meg kétségbeesésemben átmentem a vonat másik oldalára, onnan néztem, bent van e még a busz. Ott meg másik kalauz volt, ő is kérte a jegyet így.

Persze, jogos, csak a késés miatt gondoltam.

2018. jan. 15. 08:59
 4/14 anonim ***** válasza:
28%
Nincs mit követelni.
2018. jan. 15. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
57%
9 év után? Az már rég elévült, ez vagy más miatt lesz vagy ideje reklamálnod.
2018. jan. 15. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy elévült, utolsó, attól függ, hogy időközben kapott e bármiféle felszólítást
2018. jan. 15. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

akkor küldtek, 9 éve, végrehajtó azt mondja, így polgári erőre emelkedett, ami sosem évül el.

Kérdés, mit mond egy ügyvéd.

2018. jan. 15. 19:28
 8/14 anonim ***** válasza:
94%
Akkor nem felszólítást küldtek, hanem fizetési meghagyást. Az valóban végrehajtható. Nem értem, miért nem foglalkoztál vele akkor (közjegyzőtől kapott levél).
2018. jan. 15. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Az érdekes, hogyha 9 éve jogerőre emelkedett a fizetési meghagyás, akkor miért csak most akarják behajtani. Szerintem akkor csak felszólítást kaphattál, mostanában kaphattad a fizetési meghagyást, azt viszont rögtön (a megadott időn belül) meg kellett volna támadni, hogy elévült. Így viszont, ha jogerőre emelkedett, akkor már nem tudsz semmit tenni, behajtható. Ekkor viszont már nem behajtó cég szokott keresni, hanem végrehajtó, ők viszonylag normálisak szoktak lenni, és elmondják, mik a lehetőségeid: részletfizetés, letiltás, egyezkedés a behajtóval, aki a végrehajtást kérte stb. A végrehajtó nem jön rögtön foglalni, az a legutolsó lehetőség nála, keresd meg, és beszéld meg vele, mit tudsz tenni.
2018. jan. 16. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

hol írtam én két betűvel is, hogy kaptam egy fizetési meghagyást???

Pontosan tudom, hogy működnek ezek a behajtócégek, bolondok lesznek fizetési meghagyást küldeni éppen ezért...

2018. jan. 18. 03:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!