Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Budapest-bérlettel utazhatok...

Budapest-bérlettel utazhatok ezen a buszon?

Figyelt kérdés

Valószínűleg teljesen egyértelmű dolgot kérdezek, először nekem is annak tűnt, de aztán annyi mindent összeolvastam, hogy belezavarodtam :D

Szóval, tegyük fel, hogy Újpesten lakom, a fóti Auchannál dolgozom és havi Budapest-bérletem van. Újpestről mennek Volánbuszos buszok Fót felé, ezeken csak simán használhatom a bérletemet vagy kell még bármit tennem/vennem, hogy utazhassak az Auchanig?

Köszi előre is :)


2018. jan. 16. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
Budapest közigazgatási határán belüli utolsó megállóig érvényes a feltüntetett járatokon. (Főleg elővárosiakon)
2018. jan. 16. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
54%
Ha az Auchan Budapest közigazgatási határán kívül van, akkor kell jegyet/bérletet venned, de csak az utolsó pesti megállótól.
2018. jan. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
59%
Kiegészítő jegyet kell venned Budapest bérlethez ha rmlekrzrte nem csal akkor ez 250 Ft
2018. jan. 16. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindegyikőtöknek :)

Ez a bizonyos kiegészítő jegy ez lenne, ugye?


[link]

Valamint találtam egy ilyet is, ez a fenti jegynek a bérletes változata?

[link]

2018. jan. 16. 22:20
 5/9 anonim ***** válasza:
75%
Rossz helyen keresgélsz, NEM a BKK-nál kell megvenned a kiegészítő jegyet vagy bérletet, hanem a Volánbusznál. Az árak megegyeznek. Ha jegyet veszel, akkor a buszsofőrnél tudod megvenni, Újpest-Városkapunál van csak jegypénztár a déli oldalon (Fót felé a buszok jellemzően az északi oldalról indulnak pár kivétellel). A bérletet Újpest-Városkapunál vagy más Volánbusz pénztárban, esetleg interneten automatás átvétellel (szintén Újpest-Városkapunál vagy másik buszállomáson) tudod megvenni. Ha Budapest-bérlettel szeretnél eljutni az Auchanig, akkor a 224-es buszt tudom ajánlani, de óránként jár és reggel nem tudsz beérni 9 előttre, mert bevásárlójáratként közlekedik, nem igazodik a munkakezdésekhez.
2018. jan. 16. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Akkor nem értem, hogy amiket linkeltem mire valók. A leírásukat olvasva nekem teljesen megfelelőnek tűnnek erre a célra, amire használni szeretném.

A 224-es buszt ismerem, pont emiatt kellene más megoldást találnom, mert azzal nem érnék ki időben.

2018. jan. 16. 23:02
 7/9 anonim ***** válasza:
76%

Akkor kezdjük távolabbról.


Háromféle busz lépi át a város határát:

- a BKK által megrendelt kék busz alig hagyja el a várost, nem is kell rá semmi a Budaoest-bérlet mellé. Ilyen a 224-es mellett mondjuk a reptéri 200E, ami megáll Vecsésen is, de alapvetően Budapestet szolgálja ki.

- az NFM által megrendelt, Volánbusz által üzemeltetett, BKK tarifás kék busz, amin az általad linkelt jegytípusok jók, ha a közig határon túlra utaznál. Ilyen például mindegyik gyáli buszjárat.

- az NFM által megrendelt, Volánbusz által üzemeltetett, helyközi tarifás sàrga/fehér buszjáratok, ezeken a Budapest-bérlet mellé kell egy, a Volánbusz által kiadott jegy vagy bérlet is.

2018. jan. 16. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, most már világos minden. Sosem laktam Pesten, most fogok életemben először ott dolgozni, ezért nem voltam a helyzet magaslatán :)
2018. jan. 17. 07:29
 9/9 anonim ***** válasza:
78%
Ez nem a te hibád, hogy nem érted. Akkora gyökerség a budapesti agglomerációs közlekedés, megrendelőstül, tarifástul, mindenestül, hogy fizikai fájdalmat okoz. És itt még nem volt szó a MÁV-START vonatairól, még a HÉV-ekről, azok megint teljesen máshogy működnek. Pedig a felsorolt összes jármű ugyanazt a célt szolgálja, csak épp a döntéshozók nem állnak a helyzet magaslatán (teljesen inkompetensek). Ami pár éve volt, azt a rendszert is tovább bonyolították, ahelyett, hogy felszámolták volna.
2018. jan. 17. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!