Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Csak nekem nem tetszik ez a név?

Csak nekem nem tetszik ez a név?

Figyelt kérdés

Most néztem meg az új M3-as metró megállókat. Nekem nagyon tetszenek. De itt jön a fordulat. Írják, hogy Újpest városkapunak, Újpest vasútállomás lesz a neve. Nekem ezzel sincs semmi bajom, ugyanis szerintem ez találóbb név.

Na de, az Árpád hídnak,az lenne a neve hogy GÖNCZ ÁRPÁD VÁROSKÖZPONT!

Megértem hogy Göncz Árpád nagy ember volt és akár egy utcának meg jó név is lenne. Na de egy olyan helynek amit már majdnem 40 éve így hívnak?

Félreértés ne essék, én csak a véleményemet nyilvánítottam ki.Kíváncsi vagyok a ti véleményetekre is.



2018. jan. 16. 18:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
90%
Nekem se tetszik, de még mindig jobb, mintha magát az Árpád hidat keresztelték volna át Göncz Árpád híddá.
2018. jan. 16. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
84%
Teljesen logikátlan. Azért Árpád híd a megálló neve, mert ott az Árpád híd (Árpád vezér után ugye). Erre átnevezik a megálló Göncz Árpád városközpontá? Mi értelme??
2018. jan. 16. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim válasza:
100%
Egyébként hol nézted ezeket a változtatásokat?
2018. jan. 16. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
2018. jan. 16. 18:35
 5/11 anonim ***** válasza:
81%
Ez kb. olyan értelmi szinten van, mint a Köztársaság tér sorsa, amiből "II. János Pál Pápa tér" lett, és a 4-es metróban mindig "Pápápa"-t lehet érteni.
2018. jan. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Furcsa, de majd megszokod ezt is...

Egyébként nem is annyira logikus az eddigi neve, ugyanis az Árpád híd metrómegálló kb 800-900 méterre van magától a hídtól. Ilyen alapon a Corvin negyednek metrómegállónak lehetne Petőfi híd a neve, a Ferenciek terének meg Erzsébet híd...

2018. jan. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
64%
Nem a híd miatt lesz Göncz Árpád vkp.
2018. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
70%

Én örülök a változtatásnak, mert amellett, hogy tiszteltem Göncz Árpádot, logikusabb is kevésbé megtévesztő nevet adni a csomópontnak. Maga az Árpád híd ugyanis meglehetősen távol esik a róla elnevezett csomóponttól és az 1-es vonalán félreértesekre is okot adhat az ebből fakadó redundancia (vö. Népfürdő utca / Árpád híd).


Ráadásul az sem érv, hogy 30 évig hogy hívták a csomópontot, mert az utastájèkoztatás nem a rutinos környékbelieknek szól, hanem a bizonytalanabbul tájèkozódó alkalmi utasoknak. Nekik pedig a megtévesztőbb Árpád híd név rosszabb, mint az idővel majd mindenkinek egyértelmű térséget jelölő Göncz Árpàd vkp.


Ugyanakkor a név hossza miatt jobb lenne a Göncz Árpád tér forma, de ilyen közterület nincs, ellentétben a végül kiválasztott városrésznévvel.

2018. jan. 16. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
84%

Olyan szempontból jogos, hogy a környék tényleg "Göncz Árpád városközpont".

[link]


Ráadásul tényleg elég megtévesztő az Árpád-híd elnevezés, tekintve hogy nem híd, és maga a híd tulajdonképpen közel 1 km-re van. Ahogy írják előttem, ez olyan mintha a Kálvin lenne Szabadság-híd, a Corvin meg Petőfi.


Tetszeni nekem sem tetszik, de teljesen logikus a fentiek figyelembe vételével.

2018. jan. 16. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Menjen a pîcsába az, aki mindenfèle hozzászólás nélkül le pontozott. Mi nem tetszik?
2018. jan. 16. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!