Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vonatra akkor is kell kerékpár...

Vonatra akkor is kell kerékpárjegy, ha a kerékpár szét van szerelve?

Figyelt kérdés

Ha kiveszem a két kereket, és az egészet bedobom egy nagy kék ikea-s szatyorba, ezt így felvihetem vonatra kerékpárjegy nélkül?

Mert ugyebár kerékpár alkatrész lehet szállítani. Ez a cucc meg attól függetlenül, hogy kitesz egy kerékpárt még mindig három alkatrész(két kerék és egy váz).


Sőt, mi a helyzet a volánnal? Oda fel lehet vinni egy ilyen pakkot?


A <b>normális</b> válaszokat előre is köszi.



2018. jan. 17. 03:54
 1/9 anonim válasza:
Ha kézipoggyászként szállítható akkor természetesen nem kell fizetni. Más kérdés hogy ki égetné ilyennel magát, az ígyis úgyis nagy csomag lesz :D
2018. jan. 17. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Elméletben működhet. Amúgy meg sok értelme nincsen, mert ilyen 10-20 km-re nem fogod szétszerelgetni, hosszabb távra meg nem drága a biciklijegy, a sima jegyhez viszonyítva.



Inkább vegyél egy összecsukható biciklit. 20"-as kerékméret alatt nem kell jegy.

2018. jan. 17. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
48%
Nézd, ha az egyébként megadott kèzipoggyász méretekbe belefér így, akkor hajrá, szerelgesd szét és össze. De alaposan nèzz utána és ne itt hőbörög utána, hogy hát az szerinted nem is bicikli így és mégis meg lettél bűntetve.
2018. jan. 17. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
17%
Nem lenne egyszerűbb bérletet venni? Vagy ez csak egyszeri alkalom?
2018. jan. 17. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 bp1985 ***** válasza:
23%
Adjak 300 ft-ot bringajegyre??? Igazi spúr vagy...
2018. jan. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
30%
Attól még, hogy szétszereled nem fog alkatrésznek minősülni. Az ilyen b.rmok szoktak csetepatét rendezni az ellenőrzésnél, mert azt hiszik ők okosabbak és jobban tudnak mindent.
2018. jan. 17. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
0%
Néztem egy Nyíregy–Szentgotthárd kerékpárjegyet. Ez eléggé nagy táv. 1925 és 2325 forint között van. Adok kölcsön!
2018. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Úgy látom, én lettem a világ sz*rrágója...

Bocsi, de nem személyes véleményekre voltam kíváncsi, és bocs hogy csak most írom, de csak elméleti szinten érdekelt a dolog.


Mondjuk legalább meg kaptam a válasz is(ha belefér a felvihető poggyász méretébe, akk nem kell egy táskányi alkatrésznek jegy).

2018. jan. 21. 04:03
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Kézipoggyászként minden olyan dolog szállítható, ami nincs kizárva és belefér a megadott méretbe.

Egy bicikliváz miatt senki nem fog pótdíjazni.

Nem büntetni, pótdíjazni.

2018. máj. 12. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!