Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Kedves budapesti buszvezetők!...

Kedves budapesti buszvezetők! Miért kell rendszeresen percekkel a kiírt időpont előtt érkezni, és otthagyni a megállót?

Figyelt kérdés
Próbálom megérteni. Nem jelzi a gép, hogy mikorra kellene odaérni a következő megállóba? Vagy nem lehet legalább felírni egy papírra? Vagy minél hamarabb végzünk a körrel, annál jobb? Nem lehet gyakrabban várni inkább a megállóban 1-2 percig? A késés más, azt többnyire megértem.
2018. jan. 30. 22:56
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
94%
Ezt talán ne a gyakorin kérdezd (honnan tudod, hogy egyáltalán van itt bkk-s buszvezető?), hanem írjál panaszlevelet pontos időpontmegjelöléssel a bkk-nak. Nekem meg pont az a tapasztalatom, hogy többször előfordul, hogy a megállóban álldogál a busz, hogy betartsa a menetrendet.
2018. jan. 30. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
24%

yandex transport ez az app neve, amin látod hol jön a buszod.


én nem mérgelődöm, mert tudom hogy nem mindig az utas bosszantása miatt tesznek, amit tesznek..ezért ezen az appon látom a járatot hol tart. 2 percel előtte elindulok, és pont akkor ér oda, amikor jelezte a GPS


amúgy a késésért levonnak a fizujából, ha az ő hibájából történt.

2018. jan. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
24%

ezt találtam windowsban:


[link]

2018. jan. 30. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%
Hosszabb vonalakon vannak olyan kiegyenlítő megállók, ahol bevárják a buszok (de a villámosok is) a menetrendi időt, de minden megállóban nem kell megtenniük.
2018. jan. 30. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
100%

A budapesti buszok mindegyikén működik a FUTÁR rendszer. Nem kell semmit felírni, mert a késést és sietést is jelzi. Vannak kijelölt megállóhelyek, ahol a várakoznak, ha szükséges. Én 2-3 naponta találkozom ilyennel. Én értem és elfogadom ezt, türelmes is vagyok.

Sokan viszont azért mérgelődnek, miért nem megyünk.

Nem tudnak hamarabb végezni a körrel, részben ezért. De legfőképpen azért, mert csúcsidőben mindig dugó van, s inkább az szokott lenni, hogy nem tudja tartani a menetrendet, s nem az, hogy több forduló megy, rövidebb idő alatt.

2018. jan. 30. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
58%

Arról nem a buszsofőr tehet, hogy túl kevesen szállnak fel és emiatt sietni fog a járat. Vagy szerinted mit kellene tennie a sofőrnek? Tartsa fel a forgalmat a lassú haladásával?


Még megérteném a problémádat, ha nem 10 percenként jönnének a buszok és emiatt órákig kell várnod a következőre, de így... Nem bírsz várni a következőre?

2018. jan. 30. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
92%
Városi buszokon nem lehet menetrendet tartani. A forgalom állandóan változik, meg minden.
2018. jan. 31. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 anonim ***** válasza:
72%

6-os: igen, ahol a forgalom jelentősebb zavarása nélkül ez megtehető, ott bizonyos sietésnél (kb 2 perc körül lehet ez az érték) kötelesek a járművezetők bevárni az indulási időt. Járnűvezetője vàlogatja, hogy a megállóban várja be az indulási időt vagy eleve lassabb tempóban megy kèt megálló között, esetleg a zöld lámpákról csúszik le szándèkosan.


Kérdező, ha ez rendszeresen előforduló probléma, mindenképpen jelezd a BKK felé, mivel visszaellenőrizhető az információ és korrigálható ez alapján vagy a menetrend, vagy az érintett járművezetők magatartása.

2018. jan. 31. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
62%
istenem, a legnagyobb gondja, hogy 5 perccel többet kell várni egy buszra...
2018. jan. 31. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
54%

Sose értettem, hogy miért nem lehet 2 perccel indulás előtt ott lenni a megállóban?!

Ha nem működik a sarkon a zebra, akkor meg lekésed a buszt és azért sírsz?

2018. jan. 31. 06:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!