Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Vasúti bérlet. Hogy lesz ez a...

Vasúti bérlet. Hogy lesz ez a személyiigazolvány szám?

Figyelt kérdés

Héten vettem meg a februári dolgozó MÁV bérletem,szemelyiigazovány számom rajta van a bérleten,viszont a személyiigazolványon február 20-án lejár és már hétfőn megyek újat csináltatni,mert 10 nap és lejár a régi. Ha hétfőn elmegyek a kormányhívatalba újat csináltatni,azt elveszik,bevonják és adnak egy új ideigleneset amin új szám lesz,mert az új csak kb. két hét mire elkészűl.


Hogy fogadja el a vonaton az új személyi igazolvány számot a jegyvizsgáló?

Nem szokták amúgy kérni a kalauzok a személyim,de szokott jönni ellenőr(fővizsgáló) mostanában gyakran és ő elkéri.


Hogy tudom a vonaton elmondani majd,hogy új személyim van ,mert a régi lejárt és még a réginek a száma van rajta, legyen az ideiglenes vagy ,ha megjön az eredeti ,de még február van?

Vagy mondjam meg az ellenőrnek,hogy telefonáljon utána vagy ilyesmi?



2018. febr. 10. 21:10
 1/2 anonim ***** válasza:

Az ideiglenesen nincs rajta a szám?

Kérdezd meg az okmanyirodaban, ha nincs akkor pedig a vasúton, az a legbiztosabb. Szerintem elfogadható megoldás a régi személyi másolata és az ideiglenes személyi, de nem vagyok MÁV-os, nem tudom elfogadják-e.

2018. febr. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem ilyen esetben kötelesek újra cserélni a bérletet, legalábbis, mintha ilyesmi rémlene.

De ha megkérdezed egy jegypénztárban, el fogják mondani, hogy mi a teendő.

2018. febr. 11. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!