Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mit kaphat ezért a kalauz és...

Mit kaphat ezért a kalauz és tudni fogja, hogy ezért bejelentették?

Figyelt kérdés

Multkor felszálltam a vonatra és egy fűlkébe egy vasutas űlt,megkérdeztem van-e szabad hely,felelte igen,beűltem. A vonat elindult és bejött a kalauz,odaadtam jegyem,lekezelte,ezután közölte durva hangon,hogy muszály ide a szájukba beűlni,máshol nem volt hely,feleltem,hogy a vasútas úr aki itt van,azt mondta szabad. Erre felelte,hogy az a kollégája és ők űlnek itt,fáradjak ki,eközben a másik vasutas aki azt mondta,hogy nyugodtan,van szabad hely,intette,dorgálta,hogy jólvan,hagyja már hadd üljek ott,de a goromba hangú kalauz folytatta,hogy beszélgetnének kettesben és keressek más helyet. Kerestem,de a szemébe mondtam,hogy panaszt teszek,azt mondta nyugodtan.


A fülke nem szolgálati volt,ki sem volt írva rá,hanem utasoknak fenttartott,én pedig úgy gondoltam,egy normális ember,aki pont vasutas bekéredzkedek,aki ugye beengedett ,mert késő este volt és nem akartam egyedűl utazni,mindig emberek közelébe szeretek űlni,mert már kötöttek belém vonaton.


Írtam panaszlevelet a máv-start -nak ,beleírtam adott időpont,vonatszám,jegyvizsgáló azonosító pecsétszám amit a jegyre rányomott és leírták válaszként,hogy tökéletesen megértik a problémát,mindig mindent megtesznek,hogy a vonaton a máv alkalmazottai is kultúráltan bánjanak az utasokkal stb.,és,hogy az észrevételem továbbítják az érintett jegyvizsgáló szolgálati vezetőjének a további kivizsgálás végett.


Elnézést kért a máv-start,pedig a mávval nincs gondom,írtam is és a vonat az amivel a legjobban szeretek közlekedni,csupán a jegyvizsgáló személye amivel probléma akadt és ezt jeleztem nekik.


Vajon mit kap a jegyvizsgáló ezért és tudni fog -e róla,emlékezni fog-e rá,hogy be lett jelentve valamiért?

Mi lesz ennek a vége és kinek adnak igazat majd,ha kivizsgálták? Ha nem nekem lesz igazam,nem lesz gondolom olyan,hogy én megrágalmaztam a kalauzt,tehát rágalmazás és még én ütöm meg a bokám.


Ez érdekel,ugyanis a jövőben nem lenne jó ilyesmivel szembesűlni.



2018. febr. 19. 22:58
1 2
 1/13 anonim válasza:
34%
Nem fog kapni semmit, szarni fognak a te bejelentesedre. En mar csomoszor jelentettem be aruhazba (tesco, interspar) dolgokat es mindig csak a sablon valaszokat adtak amit neked is.
2018. febr. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
92%
Kapni fog írásban egy figyelmeztetést, ha te vagy az első aki személy szerint rá panaszkodott. Ha többen tettek panaszt akkor írásos fegyelmit kap. De ami biztos. A havi vagy esedékes jutalomosztástól el fog esni.
2018. febr. 19. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A jó édes ***** válasza:
93%
Nincs olyan helyzetben a MÁV munkaerő tekintetében, hogy komolyabb büntetést kiszabjanak a jegyvizsgálóra. Az, hogy a főnöke milyen szinten közli vele a panaszt változó lehet - általában nem a konkrét esetre akarják emlékeztetni, hanem általánosabb utasításokat kap.
2018. febr. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Gondolom,hogy nagy büntetést,fizulevonást nem kap csak kevesebbet,ha kap.

Itt azon volt a hangsúly,hogy goromba módon viselkedett,amúgy emberi hangon szólt volna,akkor én sem lettem volna rá mérges,hanem szépen barátságosan válaszolok,nézek másik helyet.


Nagy egetrengető súlyos dolgot nem követett el azért,azt nem kívánom,hogy elküldjék a cégtől,ugyanis tudom milyen az,ha valaki munka nélkűl marad,ilyet nem kívánok.

Viszont valahogy valami megrovást érdemel,hogy tudja,hogy az utasokkal ,emberségesen kell bánni.


A mávval meg vagyok elégedve,tényleg én nem is a mávra papaszkodtam csak a jegyvizsgálóra amúgy.

2018. febr. 20. 01:00
 5/13 anonim ***** válasza:

A vasutas is emberből van..nem tisztem, hogy védője legyek a kalauznak, de baromi nagy teher alatt dolgoznak. Végre beszélgethetett volna egy jó barátjával, talán közös szeretőjük volt, talán üzletelni akartak mert egy faluban laknak...talán olyanról beszélt volna az aki kiküldött, ami nem tartozik másra.

Azontúl volt máshol hely..


A jegyvizsgáló nem kap semmit, de megdorgálják(ha soha nem volt panasz rá) ha te már a sokadik vagy, akkor szigorúbbak...


Emlékezni fog rád, de nem fog szívóskodni, mert abból nagyobb baja lenne.


Ráadásul kevés a jegykezelő, lehet hogy már a második szolgálatot húzta, fáradt, álmos volt...


A jövőben hagyd a francba.


(amúgy igazad van, de ez ma más kevés)

2018. febr. 20. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
4%
Hát figyelj, ez iratlan szabály a vonatokon, hogy a vasutasoknak megvan a saját kis helyük, tényleg nem értem, hogy neked miért pont oda kellett ülni...
2018. febr. 20. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Hatos, elmész ezzel a hozzáállással melegebb éghajlatra... ha kell külön kuckó a vasutasoknak, zárják le szolgálati szakaszként. A fizető utas oda ül, ahová akar, ne ő alkalmazkodjon már.
2018. febr. 20. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
90%

"Hát figyelj, ez iratlan szabály a vonatokon, "


Hát meg van az a valószínűleg írott szabály, hogy ha van egy megvásárolt jegyem, akkor oda ülök, ahol tetszik.

2018. febr. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem fog kapni semmit, egy állítás egy tagadás, csúnya is lenne ha egy ellenőrizhetetlen panaszra egyből kapná az illető a szankciót is. Ebben az esetben konkrétan annyi fog történni, hogy megkérdezik hogy is volt ez az egész, amire elég annyit mondania hogy ő ilyenre nem emlékszik, ilyen nem volt és kész, téma lezárva, nincs bizonyíték.


Egyébként természetesen egy nem helyjegyes vonaton jeggyel rendelkező utas oda ül, ahova akar, erre csupán csak egy szabály van, még pedig az hogy egy utas egy ülőhelyet foglalhat el. Ennek ellenére roppant idegesítő az mikor rengeteg üres fülke van, beszélgetünk a kollégával és mégis pont oda ül be valaki. Persze ilyenkor nem bunkózunk hanem csak mi átülünk egy üres fülkébe és folytatjuk.. de na akkor se értem hogy mitől lehet félni egy vonaton..

2018. febr. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 10 deka farhát ***** válasza:

A panaszos félnek maximálisan igaza van szerintem is. Bár én is vasutas vagyok (nem kalauz és nem a Startnál), de az ilyen kollégák miatt nekem is ég a bőr a pofámról.


Azt meg külön szégyennek találom, ha a Start belső szabályzata nem teszi lehetővé a vonaton 1 db fülke lezárását és szolgálati szakaszként történő hasznosítását.


Csehországban jártunk már úgy, hogy a kalauz furán nézett ránk, mert beültünk a fülkéjébe. De miután megtudta, hogy mi is vasutasok vagyunk, csak párszáz kilométerrel arrébb, nem tiltakozott ellene. Aztán leszálláskor láttuk, hogy a fülke ajtaja mellett ki volt írva, hogy "Služební oddíl", azaz szolgálati szakasz :)

2018. febr. 21. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!