Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Miért pirosak gyakran a...

Miért pirosak gyakran a leszállásjelzők?

Figyelt kérdés
Miért van az, hogy mind helyközi, mind helyi járatú buszokon gyakran piros a leszállásjelző gomb? Például van olyan, amikor a leszállásjelzők és vészjelzők is pirosak, de olyan is, amikor a leszállásjelzők pirosak, a vészjelzők pedig zöldek. Hol ebben a logika? Miért kell ezzel megzavarni, megtéveszteni az utasokat? Olyat is tapasztaltam már, hogy a busz hátsó ajtajánál, mindkét oldalt elhelyezett, nem magasan lévő, sárga színű, felirat nélküli gombokról azt hittem,hogy leszállásjelzők, de mikor megnyomtam, és sípolás hallatszott ill. leszidott a sofőr, megtudtam, hogy az vészjelző. Nem lehetne erre valami értelmes rendszert bevezetni(lehetőleg a különböző társaságoknál ugyanolyat)? Például lehetne a vészjelző mindig piros, a leszállásjelző mindig zöld vagy kék. Nektek mi erről a véleményetek.

2018. márc. 6. 15:39
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

"Nem lehetne erre valami értelmes rendszert bevezetni(lehetőleg a különböző társaságoknál ugyanolyat)?"

De, lehetne. Ha lenne raktáron a már vagy tíz éve nem gyártott gombokból annyi különböző színű, amennyi kell, nem arról lenne szó, hogy ha valamelyik kapcsoló megkotlik, arra cserélik, amit épp sikerül találni. Vagy ha akár csak egy kicsit is érdekelné a közlekedési vállalatoknál a karbantartás a vállalat vezetését. De a napi karbantartás, a buszok összetákolása a másnapi harcokra nem olyan látványos, mint teli szájjal vigyorogva kezet fogni a polgármesterrel vagy országgyűlési képviselővel a szép, új buszok előtt a bemutatón. Így hát a csodálatos (és kenőpénzzel jól kistafírozott) járműbeszerzéseket villámgyors állagromlás szokta követni.

2018. márc. 6. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
77%
Tudtommal az újonnan gyártott buszokon sárga a leszállás, és piros a vészjelző. +Még a vészjelző magasabban is van.
2018. márc. 6. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
#2 okés, de azért nem csak újonnan gyártott buszok közlekednek(sőt,többségében nem azok).
2018. márc. 6. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!