Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Mi a haszna egy utasnak...

Mi a haszna egy utasnak abból, ha bejelent egy sofőrt?

Figyelt kérdés

Egy helyi járatos buszon ahol én is felszálltam,egy nő egy kisgyerekkel felszállt,a bérletet mutatta a nő,de megállt még az ajtóban kb 4 másodpercig,ekkor a sofőr szólt neki,hogy "hölgyem kicsit jobban igyekezzen már a felszállással,nem dísznek állok itt,a hölgy mogorva hangon mondta,hogy "jó,nem látja,hogy kisgyerekkel vagyok".

Mellesleg én sem tudtam addig felszállni míg ott állt a nő.

Amikor a busz elindult,a nő mondja a gyerekének,hogy csúnya sofőr bácsi,felírjuk a busz rendszámát és elő is vette a telefonját,gondolom azt írta be.


Most,ha bejelenti a sofőrt ezért,úgysem fognak semmit tenni,mert szerintem a sofőrnek van igaza,hanem körberöhögik a nőt.


Komolyan ennyiért felírta a rendszámot,még én is nevettem magamban.


Aztán olyat is hallottam,hogy a lakótelepeken van olyan unatkozó ember aki az ablakon nézeget és,ha látja,hogy a sofőr hamarabb elindult a megállóból ami a lakó házával szemben van,holott ő nem is utazik,már veszi is fel a telefont.


Kérdezem. Az apró emberi hibákért vagy,ha a sofőr komolyabban válaszól,sok ember miért kezd ennyiért jelentgetni?

Jutalmat kapnak,vagy több lesz a pénzük vagy miért?

Mi van az emberekkel,hogy nem lehet a másiknak szépen szólni,hogy kicsit gyorsabban menjen a felszállás,mert akkor már minden baj van?



2018. márc. 17. 17:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
0%
Tahó vs tahó, nincs itt semmi látnivaló.
2018. márc. 17. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
79%
Mert ezzel próbálják a nyomorúságos életüket jobbá tenni. Sajnos ezek elkeseredett nem is igazán emberek, inkább állatok. Azt hiszik, hogyha másnak gondot okoznak, akkor jobb lesz nekik.
2018. márc. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha szépen szólt volna, akkor valószínűleg semmi baj nem lenne de azért a nem dísznek állok itt kijelentés kicsit paraszt volt. Ilyenért lehet, hogy én is visszaszólnék de nem hiszem, hogy emiatt jelenteném a sofőrt.


Olyat mondjuk el tudok képzelni, hogy ha átmegy a piroson vagy veszélyesen vezet, esetleg túl korán elmegy és amiatt lekésem a csatlakozást bejelentem, de ilyen apróságért biztosan nem.

2018. márc. 17. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mert sok a kocsog!

Mint ezen az oldalon is. A legjobb példa. Vmi nem tetszik, nem tud elmenni szmellette a sok kocsog szó nélkül, v odaállni arccal, h megmondja, mindjárt jelenteget. Az ilyenek gerintelenek.

2018. márc. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
*gerinCtelenek
2018. márc. 17. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
6%
A nők sajnos ilyen rosszindulatúak. Én pl Oszkározni szoktam, most már nem is viszek nőket, mert soha semmi nem jó nekik. Ráadásul a legjobb, hogy a szemedbe azt mondja, hogy minden szuper volt, aztán megírja otthon az értékelést és ad mondjuk a kényelemre 3 csillagot és fogalmad sincs, hogy mi volt a baja. :)
2018. márc. 18. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
49%

1. Természetesen igyekezni kell a felszallassal, de ne tegyünk már úgy, mintha nem láttunk volna még soha gyereket, aki igenis el-elbambul vagy durcaskodik és olyankor bizony lassabban megy a felszállás. (Mondom ezt egyelőre gyermektelen férfiként.)

2. Bőven elég annyit mondani, hogy “Hölgyem, kérem igyekezzenek a felszallással.” Ennyi. Ez udvarias és lényegre törő. Nem kell ragozni, minden plusz morgás már szükségtelen bunkóság.


Megítélésem szerint ilyen esetben az emberileg helyes magatartás az, hogy jelzem a sofőr felé: bunkón viselkedett. Ha nem kér elnézést és csak ragozza, akkor pedig eszkalálni KELL az ügyet, hogy minél hamarabb kiszűrhesse a szolgáltató a normálisan kommunikálni képtelen munkatársakat. Hosszú távon az egész társadalomnak az az érdeke, hogy csak arra valóban alkalmas emberek vállaljanak ügyfélkapcsolati típusú munkákat.

2018. márc. 18. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
51%

#7, örülnek, h egyáltalán van ki tekeri a kormányt ennyi pénzért. Nem még az utas seggét is kinyalja.

Hol élsz te?

Munkaerő hiány van az országban, nagyítóval keresik a sofőröket... is!

2018. márc. 18. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Azért, mert ennyi öreme van egész életében. Ha beszólt neki, akkor szóljon vissza ,de amit leírtál semmi sem történt. Egyes emberek már azt hiszik, hogy körülötte forog az egész világ és azt nem ismeri be, hogy ő is hibázott.
2018. márc. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
59%

Nyolcas, és akkor minden, szociális keszsegei miatt az ilyen típusú munkára alkalmatlan figurát engedjünk buszsofőrként dolgozni? Hagyjuk már.


Pontosan az a baj ebben az országban, hogy szó és következmények nélkül hagyunk olyan dolgokat, amik egyáltalán nem tetszenek nekünk. Ha ezt a buszsofőrt minden egyes találkozáskor értelmes stílusban figyelmezteti a főnöke, hogy ne bunkózzon az utasokkal, akkor igenis észbe fog kapni, mert nem akarja ezt a dumát hallgatni. Vagy elgondolkozik azon, neki való-e a szakma. De amíg a főnöke nem tudja, hogy gond van a sofőr viselkedésével, addig mit is várunk, mit is teszünk azért, hogy alkalmas emberek vezessék a buszokat?

2018. márc. 18. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!