Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A vonatokon mindegy hogy új...

A vonatokon mindegy hogy új vagy régi kilehet nyítni az ablakokat? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Nem igazán szoktam vonattal utazni sőt...

Viszont egy ideje buszon és autóban is rosszul vagyok,csak a friss levegő segít... talán...

Azt mondják vonaton jobb utazni aki panikbeteg és rosszul van tömegközlekedésrpen vagy autóban!

Ezért kérdezem hogy mindegy hogy régi vagy új vonat lesz az ablakot kitudom nyitni??

Mert hiába a klíma nekem az nem használ csak a friss levegő!

15-iken kellene mennem és nemtudom hogy buszt vagy vonatot válasszam mert bizony van olyan busz is ahol abszolút nincs ablak kinyitása lehetőség!

Akkor viszont nagyon rosszul vagyok!

Előre is köszönöm a segítséget!



2018. máj. 19. 13:22
 1/5 anonim ***** válasza:
95%

A klimatizált vonatokon általában nincs nyitható ablak, illetve amelyiken van, a klíma működése alatt nem szabad kinyitni, mert annak hatásfokát jelentősen rontja.

A Flirt motorvonatok ablakai nem nyithatóak.

A légkondi is friss levegőt szolgáltat.


Neked nem a levegő minőségével van igazán gondod, hanem a bezártsággal, ami nyitott ablak mellett úgy látszik némileg oldódik.

2018. máj. 19. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
94%

Csak a régi szerelvényeken.


Az újabb motorvonatokon (Desiro, FLIRT) nem nyitható az ablak.

Az IC kocsikat nem tudom, de szerintem azok sem nyithatóak.

2018. máj. 19. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
93%
A korszerű vonatokon alapvetően nem lehet ablakot nyitni, ahogyan a buszokon sem. De igazából kevés olyan vonalat illetve viszonylatot tudok mondani, ahol ne lehetne választani régi és új között. Talán Budapest elővárosában van olyan, hogy hétvégén nincs esélyed régi vonattal utazni egyes vonalszakaszokon. Meg nemzetközi forgalomban.
2018. máj. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ahogy mondták is, újabb vonatokon nincsen ablak nyitási lehetőség, IC vonatokon van ugyan nyitható ablak általában, de mivel minden kocsiban légjavító berendezés, vagy klíma van így azok jobb esetben mind le vannak kulcsolva, ha esetleg még sincs akkor is befogják csukatni.
2018. máj. 19. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Hát ez frankó,akkor nemtudom hogy hogy jutok el Pestre!

Mivel az olyan buszon is iszonyat rosszul vagyok amelyiken nem nyitható az ablak!

Pffu nehéz helyzet ez most nekem akkor 😢😭😭

2018. máj. 20. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!