Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Ezentúl nem utazhatok csak...

Ezentúl nem utazhatok csak bérlettel a Budapest-Siófok vonalon közlekedő gyorsvonatokon (illetve expressvonatokon)?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Most jöttek ki a nyári menetrendek és kétségbeestem. Bejárós egyetemista vagyok,minden hétköznap Siófok és Budapest között közlekedem. Most nézem a menetrendet és teljesen más lett most nyárra. A vonatok, amikkel utaztam Expressvonatok lesznek június elejétől, ami még jócskán vizsgaidőszak. Elméletileg mindegyikre helyjegy kell majd. Ezentúl mindig reggel kell vennem majd helyjegyet? Hogy működik ez?

Köszönöm a válaszokat!:)



2018. máj. 23. 20:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
igen, az expressz vonatokra kell. vagy választassz másik gyors vagy sebesvonatot.
2018. máj. 23. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Lesz itt még változás, a MÁV-START kitolt egy elméleti menetrendet, de a 40a vagányzára ezt valamennyire biztosan felül fogja írni.
2018. máj. 23. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Miért kellene reggel venned a helyjegyet? Egyrészt megveheted elővételben is, másrészt online. Az persze tény, hogy egy sör árával kevesebb marad a zsebedben minden nap, amikor utazol.
2018. máj. 24. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Két dolgot tehetsz. Az egyik az, hogy megveszed a helyjegyet, lehetőleg interneten vedd meg legalább 1 nappal előre, mert úgy olcsóbb. A másik, hogy a ritkább és lassabb sebes/gyorsvonatokat használod, ebben az esetben nem kell pótjegy, de sokkal korlátozottabban tudsz utazni.
2018. máj. 24. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!