Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Magyarországon a fővonalakon...

Magyarországon a fővonalakon a villanymozdonyos tehervonatok mennyivel mennek?

Figyelt kérdés

Egy 120-as pályán azt hallottam,hogy 70-nel de van 90-es ami 90-nel megy. Másvalaki mondta,hogy 80-as is van,amit pedig piros CARGO-s vagy ÖBB taurus továbbít azok mennek 100-zal is.


Mi az igazság?

Mennyivel mennek körülbelül?


Tudjátok,hogy ahányember,mindenki mást mond,már rájöttem,nem lehet mindenkinek hinni,van aki nem jól tudja.



2018. jún. 6. 18:45
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez függ a pálya kiépítési sebességetől, a pálya állapotától, az egyéb okból kitűzött vagy elrendelt sebességkorlátozásoktól, a vontató és vontatott járművek legmagasabb sebességétől is. Szóval egzakt módon nem lehet e kérdést megválaszolni.
2018. jún. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Iemig-re felmész, ott a vonatra rányomsz és írja a pillanatnyi sebességet. A legtöbb esetben 80-ig mennek fel de láttam már 90 fölött közlekedőt is. 100 fölötti nem rémlik sehol sem.
2018. jún. 6. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

A felső határ 100 km/h Magyarországon. (ennek ellenére naponta hallható, hogy a kínaiak által felújítandó 150-es vonalon 160-al száguldoznak. Bár erre a világon sincs példa)

Sok mindentől függ: pl. tömeg, hossz, emelkedő- és lejtviszonyok, továbbító mozdony, pályaállapotok

2018. jún. 8. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!