Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A 120A vonalról, hogy tud...

A 120A vonalról, hogy tud elmenni vonat Kelenföld felé?

Figyelt kérdés

Tíz napig a Záhonybó Keszthelyre,és a Tapolcára közlekedő vonatok nem érintik sem Ceglédet,sem Kőbánya -Kispestet hanem Szolnok után rámegy a 120A-ra (Újszászon át) és úgy megy majd a Balatonhoz.


Ha normális útvonalon menne,Köki után ágazna el a nyugatiba menő vonalról a 100A-ról és menne Ferencvároson át Kelenföldre és úgy tovább.


A 120A-ról hogy fog elmenni Ferencváros felé?


Bemegy a keletibe és irányt vált,a végére másik mozdonyt raknak mint a Hortobágy eurocityre és jön vissza egy darabig ahol a Kőbányai út van és úgy megy tovább Kelenföld felé? Mert csak ez az egy jutott eszembe,más vonalkapcsolat nincs. A menetrendben viszont nem szerepel a keleti pu,hogy ott is megállna,hanem Szolnok után Kelenföld. Vagy csak a keleti tárolóvágányaiig megy el és technikai megállással érinti a keletit,hogy rá tudják vinni a kelenföldi vonalra?


Ezt nagyon elbonyolítja a máv.

Két pár vonatról van szó reggel oda este vissza irányba,ezt nem tudják beilleszteni a 100A-ra ahová való lenne?


Hogy a csudába fog átmenni így Kelenföld felé?



2018. jún. 14. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Kőbánya felső után le tud kanyarodni balra Kelenföld felé. A térkép alapján legalábbis.
2018. jún. 14. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem nagyon fér be a vágányzári menetrendbe, az ütemes sebesvonatokat is lemondták. Kőbánya felső és Ferencváros között van egy személyvonatok által ritkán használt szakasz, azon fog közlekedni ez a két vonat. Megjegyzem, hogy az Ezüstpart expressz (Miskolc-Keszthely) is erre fog közlekedni egész nyáron.
2018. jún. 14. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Arra a vágányra gondoltok amelyiken ritkán tehervonat járt?

Azon jó,ha 20-szal tud menni,ha még megvan.

Úgy tudom volt annak neve is Kőbányai hízlaló de úgy sejtem megszűnt...

2018. jún. 14. 18:56
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem, a Kőbánya hízlalói vágány Kőbánya-Kispestet kötötte össze a Keletivel, Józsefvárossal és Kőbánya felsővel, ma egy része járhatatlan. Arra a kétvágányú villamosított vonalra gondolunk, amelyik a Körvasút részeként rendszeresen bonyolít le teherforgalmat Ferencváros és Kőbánya felső között, 80-al járható. Ferencvárost keleti irányban 6 vágány hagyja el, 2 a Keletibe, 2 Kökire és 2 Kőbánya felsőre, ezen fognak közlekedni a vonatok. Nézd meg Google Maps-en, meg fogod találni. Mégegyszer mondom, hogy a Miskolc-Keszthely vonat egész nyáron használja ezt a szakaszt, tehát nem csak ez a két vonat közlekedik erre. Vágányzárok alkalmával korábban is előfordult már, hogy errefelé tereltek vonatokat.
2018. jún. 14. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Láttam térképen. Mostmár értem. Köszi.
2018. jún. 14. 21:21
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A Miskolc-Balaton vonat legalább 10 éve erre jár nyaranta, de valószínűleg régebben is, én pont 10 éve utaztam vele először. Ezen kívül pár éve a nagykátai vonatokat vitték Kelenföld felé, amikor a Keletinél vagányzár volt.
2018. jún. 14. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 10 deka farhát ***** válasza:
Kőbánya felsőről továbbmegy Ferencváros felé, a Hízlalónak ehhez semmi köze nincs. Egyébként elég jó forgalma van annak a szakasznak, ami nyugat felől jön tehervonat és megy tovább Szob és Miskolc felé az mind, illetve a Szolnok, Nyíregyháza, Záhony vagy Békéscsaba felé közlekedő vonatok egy része is erre jár.
2018. jún. 15. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!