Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A busz vagy a villamos szimpat...

A busz vagy a villamos szimpatikusabb neked?

Figyelt kérdés
Melyiket választod és miért? Melyik a gyorsabb/kényelmesebb stb.?

2018. jún. 14. 21:59
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
mindegy
2018. jún. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
44%

nekünk egyik sem. most vettünk fel egy sofőrt, nagyon jól vezet.


így gyorsabb/kényelmesebb...

2018. jún. 14. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
100%
Én inkább villamosozok, kivéve a 4-6-ost arra nem szánok fel, annyira zsúfolt és általában büdös is.
2018. jún. 14. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A kettő között kapacitásbeli különbségek vannak, és általában adott, hogy egy szakaszon melyik jár. Sok esetben a villamos lassabb, egyrészt a pálya miatt, másrészt az iszonyatos lámpahangolások és egyéb forgalomszervezési okok miatt, így Budapesten a legtöbb esetben, ha az ember teheti, érdemes busszal járni, amíg valaki rá nem ébred, hogy a villamoságazatban komoly változásokra van szükség.
2018. jún. 14. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
84%

# 3


Egyébként a 4-6-os semmivel nem zsúfoltabb és büdösebb, mint mondjuk a 17-es egy átlagos reggel. Cserébe az meg Budapest legmegbízhatatlanabb járata a maga random 3-12 perces követési idejével (csúcsidőben), meg a standard 3-6 perces késésével egy 15 perces szakaszra vetítve.

2018. jún. 14. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én a buszt sokkal jobban szeretem, nagyobb kihívás vezetni, manőverezni kell, meg minden. A villamos unalmas, csak ugyanazon a nyomvonalon tud menni...
2018. jún. 15. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
71%
Otthon? Egyik sem, mind koszos, és büdös.
2018. jún. 15. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%

Ma már nem annyira szimpi, de régebben a busz volt az. Érdekes volt a mozgása (csuklós), a hangja (Ikarusok).

A villamos viszont gyorsabb, vitatható, hogy kényelmesebb-e.

2018. jún. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
A modern villamosok kényelmesebbek, sokkal finomabban futnak, nincsenek kátyúk, hirtelen mozdulatok.
2018. jún. 15. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

A régebbi buszokat én is nagyon szerettem, volt egy hangulatuk, a hangjuk, a rázkódás, ahogy húztak maguk után (pótkocsis csuklós). A mai buszokat nem igazán szeretem én sem, mert monoton a hangjuk, tolócsuklósok, az ülések kényelmetlenek és kicsik, olyan műanyag-érzésűek nekem.


Ezért nézelődök mostanában a villamosok felé, tetszik, hogy olyan csendesek és a mozgásuk is egyenletes, na és persze kevésbé balesetveszélyesek (nincs padkázás, a szembe jövővel ütközés stb.).


Van, aki vezette is mindkettőt? Vezetési szempontból mi a vélemény róluk?

2018. jún. 16. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!