Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A tolócsuklós vagy a régebbi,...

A tolócsuklós vagy a régebbi, húzó csuklós autóbuszokat kedvelitek jobban?

Figyelt kérdés

Ugye az Ikarus buszoknál van egy gépes rész és egy húzott pótkocsi, az újabb buszoknál pedig hátul van a motor, és az tolja előre az egész buszt.


Érzésre melyiken szerettek jobban utazni?



2018. jún. 17. 16:00
 1/5 anonim ***** válasza:
85%

Nagyvonalúan megfeledkeztél az Ikarus 435-ös tolócsuklós buszról...

Továbbá vontatott pótkocsis buszt az Ikarus utáni időkben is gyártottak, a Van Hool Budapesten közlekedő csuklósai is ilyenek.


Nekem tetszik a VH NewAG 300, a motor hiánya miatt hátul nagyon kényelmes és relatíve csendes.

Az IK280-as tetszik, de az nosztalgia okokból.


Érzésre a tolócsukólsokkal jobb utazni. Legjobban talán a Conectókkal.

2018. jún. 17. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igazad van, az IK435 valóban tolócsuklós, azért ő is a kedvencem. De az újabbakat nem igazán szeretem, lomhábbnak tűnnek és a hangjuk sem olyan szép szerintem, olyan mű érzés rajtuk utazni.
2018. jún. 17. 18:43
 3/5 anonim ***** válasza:
Hamár magyarkodni akarunk, akkor az IK284 a 435elődje, ami az első toócsuklósok egyike. Nekem is a VanHool megoldása tetszik a legjobban a hátsó nagy tér végett. A tolócsuklósoknál az 1. szériás Conecto a tuti.
2018. jún. 17. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Nem érzem úgy, hogy egyiket jobban kéne kedvelnem a másiknál. A tolócsuklósok is kiválóan üzemelnek, nem szokott gond lenni velük. Ugye van néha gubanc velük, hogy kanyarban elveszi a technika az összes lóerőt, de ez városban nagyon nem számít. És mivel már alacsonypadlós buszokra van szükség, a húzócsuklós buszok már történelemnek számítanak.
2018. jún. 17. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
89%
Én azt kedvelem jobban, amelyik előbb jön. :) Igazából mindkettőnek van egy fílingje.
2018. jún. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!