Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A V63, V43, Csörgő stb....

A V63, V43, Csörgő stb. mozdonyokban a vezetőálláson télen nincs hideg? Van beépített fűtés vagy valami hasonló?

Figyelt kérdés
2018. jún. 17. 23:37
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ezek villanymozdonyok és olyan villanyfűtés van bennük,hogy ha teljesen felcsavarod megfulladsz a melegtől.A M jelzésű dízelek kevésbé fűtenek,de aránylag ezekben is meleg van.
2018. jún. 18. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én a 135-ös vonalon utaztam Csörgőn BHV kocsiban, és télen olyan meleg volt, kalauz viccesen meg is szólalt hogy lehet felrobbant a kazán :'D. Kb 30 fok volt, vajon ilyenkor a vezetőálláson milyen hőmérséklet van?
2018. jún. 18. 00:58
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen független egymástól a kettő. A kocsik fűtését az 1500 voltos fűtési feszültségről oldják meg míg a vezetőálláson külön villany vagy épp a motor hűtővízét használó fűtés van.
2018. jún. 18. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Dízelmozdonynál a motortér ajtót kinyitja a sofőr és onnan áramlik be a meleg. De meg is süketül mert hangos nagyon. A mozdonyvezetők nem szeretik a régi dízeleket vezetni. A szakma csúcsa a Flirt motorvonat a legalja a dízel. Régen a gőzmozdonyban meleg volt de azok már nem közlekednek.
2018. jún. 26. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kedves utolsó, nem tudom, hogy honnan informálódsz, de jelenleg én egy fél éve főként Desirón és Csörgőn járok, égebben pedig Bz és Csörgő. Egyéb típusok elvétve vannak.


Ha választhatnék mindig inkább a Csörgőt választanám, tekintve, hogy ha jó a géptérajtó szigetelése, akkor zaj tekintetében az égvilágon semmi gond nincs, ellenben, sokkal kevesebb megoldhatatlan hiba akad mint a Desiron, ha utóbbin megkergül a számítógép akkor vége, Csörgőn legalább ott a a lehetőség, hogy épp a relékkel bűvészkedjünk. Szóval részemről ez a Desiro és a csúcs, elég messze vannak egymástól.

2018. jún. 26. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Na meg mielőtt említenéd hogy Flirtről volt szó, felépítményben a Desiro és Flirt elég közeli rokon, Ugyan Flirttel nem járok, kollágák elmondása alapján az elektronika ott sem kezesebb mint a dízel testvérénl.
2018. jún. 26. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
51%
A Desiro nem testvére a Flirtnek mert az előbbi Siemens az utóbbi Stadler gyártmány!
2018. jún. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jó, rossz fogalmazás volt a testvére.
2018. jún. 28. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!