Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Az autósok miért csak a...

Az autósok miért csak a benzin árát hangsúlyozzák, ha a tömegközlekedés ellen érvelnek?

Figyelt kérdés

Ha a busz vagy vonat kerül szóba, előszeretettel mondják, hogy 2 személy esetén már olcsóbb a kocsi. Alapesetben ez igaz lehet, de elfelejtik megemlíteni, hogy mennyi a parkolási díj, a súlyadó, az évenkénti szervizköltség és a gumi/egyéb felszereltség díja, plusz ugye maga az autó is pénzbe került, amikor megvette. Milliókat fizetett azért, hogy egyáltalán beülhessen.


Ezeket miért nem számolják bele?



2018. jún. 20. 15:00
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
63%

Amiért a könyv árába sem számolod bele a szekrényt.

Érvelésed alapján konyha sem kellene, mert olcsóbb hozatni.

2018. jún. 20. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 anonim ***** válasza:
63%
A tömegközlekedésbe te beleszámolod az államkasszába befizetett adó rád eső részét?
2018. jún. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/34 anonim ***** válasza:
79%
Az autó ha már alapból megvan (márpedig a legtöbb embernek van autója), akkor bizonyos dolgokat nem kell beleszámolni, mert ha egész nap otthon ülne az autó, ő pedig a buszon szorongana, akkor is kell gumit venni, mindenféle adót és biztosítást fizetni, stb. Persze, az autó városi használatban fokozottan kopik és bejön még néhány pluszköltség, de nem olyan magas mértékben, hogy ennyit ne érjen meg a kényelem és a gyorsaság.
2018. jún. 20. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
81%

Mert te sem számolod bele a kényelmi faktort az autós közlekedésbe...

Akkor indulok, amikor akarok. Arra megyek, amerre akarok. Pl Nem okoz gondot hazafelé a 30 km-os trambulinért beugrani, nem szagolom a csöveseket, nem verik ki mellettem a p.csüket a suttyó aberráltak....

Ja, és a legfontosabb. Nem találkozok zsebesekkel! És nem felejtek semmit a járművön, aminek örökre búcsút mondhatook.


Szóval a kényelmi faktort beleszámítva, sokkal olcsóbb az autós közlekedés.


Amúgy én jártam tömegközlekedéssel is, meg most kocsival is. (agglomeráció_Budapest) És a te elméleted szerint is olcsóbbra jövök ki.

Tudod: vannak olcsó fenntartású kocsik. És parkolást nem fizetek, mert van a munkahelyemnek parkolója.

2018. jún. 20. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 anonim ***** válasza:
86%

Lehet, de az autó házhoz visz, hátul lapul a motyó, nem kell cipekedni. Megy a klíma, gyakorlatilag "otthon vagyok", a személyes környezetemben, de mégis utazom.


A tömegközlekedésben meg dől rólad a víz, állsz egyik lábadról a másikra, vágja a kezed a szatyor, szagolod mások hónalját.

2018. jún. 20. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/34 anonim ***** válasza:
84%

én soha nem számolom, mi éri meg, mi nem, pedig autós vagyok.


Majd ha nem lesz annyi, amennyi kell az autó fenntartásához úgy, hogy ne menjen az életszínvonalunk rovására, akkor veszek egy buszjegyet.

2018. jún. 20. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
79%

Mert egy útra vetítve ez egy könnyen megfogható költség.

Az általad felsorolt egyéb költségekkel szembe kellene állítani a rengeteg elvsztegetett időt, amit pluszban töltesz a tömegközlekedésen, a ruhád, cipőd kopását, ami a több gyaloglásból, zsúfoltságból jön, stb stb. Na meg az sem mindegy, hogy egyáltalán milyen színvonalú a tömegközlekedés, azt meg számszerűsíteni nehéz (pl, 1 perc gyaloglás után fel tudsz szállni az 5 percenként járó klímás buszra, vagy esetleg 20 percet kell gyalogolnod, majd ugyanennyit várnod egy széntüzeléses ikarusra... Hogyan számszerűsíted, hogy mennyivel jobban vesz igénybe ez, mint beülni a klímás kocsiba és elgurulni a célállomásra

2018. jún. 20. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
57%

Nekem soha, senki nem tudta eddig még megmagyarázni, hogy hogyan lehet olcsóbb fejenként 1 tonnás bádogdobozokban utazni és 10 négyzetméter területet elfoglalni, mint 30-an 15 tonnás bádogdobozban, 1 nègyzetmétert se foglalva. Ha közgazdaságtani érvekkel alátámasztja nekem valaki, hogy kisebb összköltséggel jár autózni, azt megtapsolom.


Az egyén költségei egy másik téma, nyilván milliónyi élethelyzet van és ennek mentèn változik, kinek melyik éri meg jobban. De az, hogy összességében autózni olcsóbb, mint tömegközlekedést használni, az valószínűtlen.

2018. jún. 20. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 anonim ***** válasza:
60%

8-as


Még ha csak azt a gyönyörű tudományt, vagyis kizárólag a közgazdaságtant vesszük figyelembe, és semmi mást, mint például a kényelmi faktor, vagy ilyesmi, akkor is vannak bizonyos esetek, mikor autóval olcsóbban jön ki az utazás EGYEDÜL. Ha pedig 2-es, esetleg 3-an utaztok, akkor akár olcsóbb is lehet. Nem minden esetben van így, de számtalan példva van rá, mikor az autózás olcsóbb.

2018. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
77%

Értékvesztéssel NEM számolva nekem 40-50 Ft-ra jön ki egy km. Benzinnel, karbantartással, matricával, parkolódíjjal stb...


Egyébként ha már van kocsid, akkor tényleg nem éri meg mondjuk vonatozni. Sem anyagilag, sem pszichésen.


A kocsi nem mindig olcsóbb 2 emberre a tömegközlekedésnél, de összehasonlíthatalanul kényelmesebb és gyorsabb.

Most nem budapesti belvárosi szüttyögésről beszélek, ott hétköznap csúcsidőben tényleg nincs értelme autózni. Mert a BKV sűrűn jár. De azért a bicikli és a motor ott is összehasonlíthatatlan alternatívája a tömegközlekedésnek.


Nekem pl eszembe nem jutna anyámhoz vonattal menni, hiába megyek egyedül. 170km, kocsival ajtótól ajtóig ott vagyok 1:45 alatt. Akkor indulok, amikor jól esik.

Vonattal vagy busszal ajtótól ajtóig 4 óra. Ha nem késik a vonat. És nem válogathatok a vonatok között :)

2018. jún. 20. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!