Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » A Budapestről induló Railjet...

A Budapestről induló Railjet vonatokon a személyzet és a kalauzok mennyire beszélnek németül, angolul, magyarul?

Figyelt kérdés

Nyilván németül persze, de mire számítsak, ha Münchenbe utazom, hol, milyen nyelven szólítanak meg, vagy szólhatok én? Csak angolul tudok.

(Nem probléma a dolog, csak érdekel így előre)



2018. júl. 12. 23:25
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Magyarországon többnyire magyarul szólnak hozzád, Ausztriában és Németországban németül. A legtöbb kalauz beszél angolul is, nemzetközi vonatokon erre kiemelten figyelnek. Ha látják rajtad, hogy nem érted, amit mondanak (jegyeket szokták kérni), akkor szólnak más nyelven is, általában angolul. Szólhatsz te is hozzájuk, ha angolul kérdezel, akkor angolul fogsz választ kapni.
2018. júl. 12. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Nem lesz gondod az angollal, de aránylag sokan értik a magyart is, legalább alapkifejezések szintjén.
2018. júl. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Ez úgy szokott lenni, hogy Hegyeshalomnál, vagy az adott ország utolsó határmenti városában leszállnak az odavalósi kalauzok, és utánuk jönnek a következő ország megbízottjai. A kalauz csak annyiban fog amúgy is hozzád szólni, mikor a jegyedet kéri, azt lekezeli, és már békén is hagy. Egyébként alapszinten mindenki beszéli az angolt, szerintem ez már azért elvárt dolog is a vasútnál. Hegyeshalom után jön az osztrák kaller, Salzburg után meg a német, valszeg mindkettő németül fogja kérni a jegyet, vagyis amikor én Bécsbe megyek, az osztrák sose kéri más nyelven, de soha sem volt ebből probléma. :) Az max. akkor lehet, ha valami gond van a jegyeddel, mert akkor már kell az angol beszélőke, de ne legyen. ;)
2018. júl. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!