Kezdőoldal » Közlekedés » Tömegközlekedés » Bzmot-okon mi a gyakoribb,...

Bzmot-okon mi a gyakoribb, hogy kis is nyitják az ajtókat, vagy csak a levegőt veszik le róla és utána az utasok nyitják-zárják?

Figyelt kérdés
nem akarok hülyének tűnni hogy elkezdem rángatni idő előtt az ajtót csak mert nem tudom hogy épp szándékában lesz-e kinyitni a sofőrnek. még nem utaztam ilyenen
2018. júl. 20. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
77%

Egyszer nem találkoztam még azzal, hogy kinyitották volna, mindig kézzel kellett. Nem hiszem, hogy van ilyen funkció benne, vagy nem láttam még alkalmazni.

Az ajtó csukás az központi.

2018. júl. 20. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
igen azt olvastam hogy elindulás után 5 km/h-nál csukódik automatikusan, dehát gondolom a felszállók be is csukják maguk után gondolom
2018. júl. 20. 14:45
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem jellemző, hogy nyitnàk, csak engedélyezik a nyitást. Tehát ha használni akarod az ajtót, vàrd meg a szisszenő hangot megállás után vagy közben.

Bezárni viszont nehéz kézzel, nem szokás.

2018. júl. 20. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
68%

Velem már fordult elő olyan, hogy nyitottak is. Csak a zárat kellett megnyitnom, és úgy kivágta az ajtót, mint a huzat.


Olyan is volt, hogy az indító állomáson szálltam fel rá, és valószínűleg a vezér előtte nyitott, és úgy felejthette. Mivel tél volt, próbáltam magam után becsukni, mert még sok idő volt az indulásig. Nem sikerült, mert az ajtót nagy erővel húzta vissza.

2018. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
71%
Tudtommal nyitni nem is lehet levegősen. Csak a reteszelést oldja illetve csukni tudja.
2018. júl. 20. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
nem értek hozzá és nem is szeretnék beleszólni, de így alapvetően télen nem problémás a dolog hogy nyitott ajtót hagy maga mögött a felszálló? nem morognak érte? csak BHV-s élményeim vannak vonatozásról ahol mindenki csapta be maga után értelemszerűen az ajtót, ezért kérdezem
2018. júl. 20. 22:00
 7/10 anonim ***** válasza:
53%

#6

Van központi ajtócsukás + zárás, sőt Bz-n szerintem csak olyan van.

Vonatokon amúgy általában van.

2018. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A belső tér el van választva BZ-n is attól ahol az ajtók vannak, szóval valamennyit a hidegből megfog. Nem mellesleg ha a fűtés nem jó, akkor teljesen mindegy végső soron a dolog, viszont ha jó akkor a belső teret siman melegen tartja
2018. júl. 20. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok.


Nem azt írtam, ami csak szerintem van úgy, sőt nem is azt amit én tudok úgy. Azt írtam, amit tapasztaltam. Azt sem mondtam, hogy mindennapos eset, mert velem is kétszer fordult elő négy év alatt.


Ha szerintetek nem így van, akkor mivel magyazázzátok azt, hogy 0 erőkifejtéssel szinte kivágódik az ajtó. Vagy nem tudom becsukni, mert húzza vissza.


Na mitől van ez? Várom helytálló válaszotokat!


De most ne csak azt írjátok meg, hogy szerintetek miert van így, hanem próbáljatok meg normális választ adni!

2018. júl. 21. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy fogasléces rendszer van benne, a nyitásra egy rugó feszít rá, zárásra pedig sűrített levegővel működtetett munkahenger tolja vissza.


Mikor a vezér nyitja az ajtót, a pisszenés annyit jelent, hogy elment a nyomás. Ha a zárszerkezet, mármint a kilincs amit az ember meghúz nem zár rendesen, akkor könnyen elő tud fordulni, hogy a levegő távozása után a rugo kirántja.

2018. júl. 21. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!